fbpx

В Івано-Франківську у СІЗО виставили унікальну Плащаницю, яку виготовив в’язень. ФОТО

Суспільство 12:13, 15.04, 2017

В установі виконання покарань №12 м. Івано-Франківська цьогоріч виставлено унікальну Плащаницю – дерев'яну скульптуру, яка зображає Ісуса, знятого з хреста, зроблену із суцільного дерева.

Автором Плащаниці є майстер по дереву Іван Гавука, який відбуває покарання в установі.

"Одного разу, після служби Божої, – розповідає майстер, – о. Василь запитав мене, чи міг би я вирізьбити з дерева Плащаницю. Я без всяких роздумів і з радістю погодився. Вдома я робив різні речі з дерева, але ця робота в мене була вперше".

Хоча в молитовній каплиці Св. Миколая, що знаходиться в приміщенні УВП №12, вже виставлялася Плащаниця, проте власної ще не було. Отож працю було розпочато, інформує Молодіжна комісія Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

"Коли я почав вирізьблювати, – ділиться враженнями Іван, – мене охопила цікавість, захоплення… Я не відчував ніяких труднощів і втоми, все робилося дуже легко. В той час я розумів, що з цієї липової дощини повинна засяяти Божа благодать, щоб засуджені змогли прийти і помолитися до Господа у складний період свого життя".

Роботу було завершено на початку Страсного тижня, тож в’язничні душпастирі установи та сотрудники храму Зіслання Святого Духа Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ о. Арсен Панчак та о. Василь Сливоцький звершили освячення Плащаниці у Велику середу.

Вшанувати Плащаницю можуть не лише в’язні, а й працівники установи.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: