fbpx

До Дня Незалежності у Франківську відреконструюють озеро. ВІДЕО

Суспільство 09:18, 15.12, 2017

Про це йшлося 15 грудня під час відеозвіту директора департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайла Смушака на засіданні міськвиконкому.

Загальний бюджетний фонд у 2017 році склав понад 400 мільйонів гривень, більшість виконаних робіт капітального характеру, 32% – поточного. Через Прозорро здійснили закупівель на 328 мільйонів гривень. Департамент є лідером у міськраді за цим показником. Завдяки Прозорро вдалося зекономити 22,7 мільйонів гривень, інформує "Галка".

Йшлося також про те, що у департаменті впродовж року розробили 132 проектно-кошторисні документації, відремонтували 29 міжбудинкових проїздів і дворів, ще 17 у роботі, завершили 27 об’єктів з облаштування пішохідних доріжок, три – в роботі, облаштували відпочинкові зони.

"Замінити бруківку чи асфальт – це не ремонт. Ремонт – це коли змінюється повністю зміст та форма об’єкта", – зазначив Михайло Смушак.

Також 2017 року висадили 1150 дерев, провели ремонтні роботи у 54 ОСББ, встановили модульний туалет, облаштували пляж на Бистриці Солотвинській.
Є акти вандалізму, тому встановили ще близько 40 камер відеоспостереження. До Дня Незалежності планують відкрити фонтан на вулиці Незалежності, завершити реконструкцію території навколо озера на Мазепи.

"У мене є дві тези. Я вважаю, що цей департамент один із небагатьох, який не тільки чогось прагне і хоче нового, але й намагається відстоювати своє бачення. Якби було більше розуміння у поліції, могли б зробити ще більше. Бо багато проектів гальмуються місяцями й роками. Тепер негативна теза – про технічний нагляд. Робота структурного підрозділу, як на мене, застаріла", – зазначив член міськвиконкому Вадим Войтик.

Смушак зазначив, що це справді слабке місце. Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків відзначив, що згідно зі статистикою 40% громадян бачать поліпшення, а 45% кажуть, що нічого не змінилося.

"З цим треба щось робити. Ще щодо проектів, я не знаю, хто їх малює, але по руках би надавав. Не можна робити двір і залишати біля нього велику яму чи не передбачити світло. Картинка гарно виглядає, а коли людина приходить, то зовсім по-іншому. Тому варто показувати всі ескізи членам виконкому. Бо у вас лавочка під сонцем за проектом, а бабусі сиділи завжди під горіхом. То треба цю лавку класти під горіхом. Не до всього варто дослухатися, але коли питання не принципові, то можна зробити. А загалом добре працюєте", – сказав мер.

Загалом роботу департаменту оцінили на "5".

Відразу після звіту міський голова Руслан Марцінків написав у Фейсбуці, що попри гарну роботу є і зауваження.

"По-перше, потрібно проектантам виходити на місце. Бо хто ті проекти робить, якщо десь шмат дороги лишили, десь тротуар не там, десь про світло забули. По-друге, слід прислухатись до людей. Буває, запланують лавку на сонці, а люди все життя під горіхом сиділи, треба там лавку й поставити.

І ще одне побажання особисто Михайлу Смушаку – навчитись говорити "ні", бо так виходить, що за все в місті відповідає департамент ЖКГ. Кожен повинен робити свою роботу. Свою роботу пан Смушак з командою робить добре", – зауважив Марцінків.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: