fbpx

До нас приїхав Альтгамер: У Франківську почався "Конгрес рисувальників". Відео

Культура 13:25, 12.05, 2015

"Конгрес рисувальників" за участю автора проекту, відомого польського художника Павела Альтгамера відбувається в рамках першої сесії Мистецької резиденції в Івано-Франківську.

На другому поверсі готелю "Дністер" в Івано-Франківську впродовж сьогоднішнього і двох наступних днів проходить "Конгрес рисувальників". Долучитися до акції можуть усі, хто хоче.

В розпорядженні учасників Мистецької резиденції, що її організувало "Тепле місто", – фарби, пензлі і спеціально підготовлені стіни. Власне стіни мають стати картинами  експозиція в залі після "Конгресу рисувальників" "житиме" ще наступні півроку, але вже як Літня резиденція "Теплого міста". 

"Конгрес рисувальників" привіз до Івано-Франківська його автор, відомий польський художник, скульптор, автор інсталяцій та відео Павел Альтгамер. Перший конгрес, на якому Альтгамер представив його концепцію, відбувся у 2012 році під час сьомого Берлінського бієнале. Зацікавленість та резонанс дозволили перетворити цю мистецьку акцію на мистецький рух, який тепер уже мандрує світом. "Конгрес рисувальників" з незмінним успіхом пройшов у Римі, Варшаві, повторно в Берліні та інших містах Європи. В Україні конгрес в 2013 році приймав Київ.

Концепт "Конгресу рисувальників" – спільне творення, комунікація художників, які ведуть проект, з місцевими митцями і публікою, яка долучається до нього.

Малювати може кожен. Малювати можуть усі.

 

Так вважає і таку ідею пропагує Павел Альтгамер. Більше того, малювати можна як завгодно  в цьому випаду не виставляється жодних обмежень.

Павел Альтгамер, автор проекту, тільки починає, задає тон і розставляє акценти, розповів один з організторів "Конгресу рисувальників" в рамках Мистецької резиденції в Івано-Франківську Роман Малиновський. 

 

Мистецька резиденція триватиме без перерв 8 днів і завершиться 20 травня. Її куратор  художник Євген Самборський, співзасновник "Відкритої групи", Лауреат першої спеціальної премії ПінчукАртЦентр-2013, переможець конкурсу для Молодих українських художників Київ-ейр-2013, дворазовий стипендіат польського міністра культури.

Анонси акцій та звіти з кожного дня фестивалю будуть оприлюднюватися на сторінці Мистецької резиденції в мережі Фейсбук.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: