На нараді з мобілізації і демобілізації, яка сьогодні пройшла в Івано-Франківській ОДА, на запитання голови адміністрації Олега Гончарука, хто точно знає, скільки людей повертаються додому із теперішньою демобілізацією, руки підняли 5 голів РДА із присутніх 14 очільників міст і районів області.
"Показати, що людей чекають, а не людей футболять", – наказав підлеглим Олег Гончарук.
Він навів як приклад випадок з тих, яких не повинно бути. "Коли людина призивалася до ЗСУ з підприємства, повернулася, а підприємства нема. І він ходить по службах, а сильно зайняті працівники не мають часу з ним поговорити. А вдома у нього 3 дітей і дружина…" – проілюстрував голова ОДА.
"Не дай Бог до мене хтось приїде з району! Шукайте їх самі. Організовуйте роботу…" – рубав губернатор.
"Людина має прийти до вас. Ви маєте: перше – зустріти як героя, сказати людині, що її чекали; друге – взяти її інформаційні дані, де мешкає. Ви маєте знати проблему цієї людини, з чим вона зіштовхнулася в перші дні. Ви людину супроводжуєте по всій бюрократичній волокиті. І основне – ви маєте цікавитися в людини, чи питання вирішені, чи не вирішені", – навів алгоритм роботи Олег Гончарук.
Голова ОДА звернув увагу посадовців на працівників соціальної сфери.
"Всі ці якісні зміни поки що носять декларативний характер. Є проблеми, які ми в силу об’єктивних причин не зможемо вирішити. Але 90% проблем – це є неефективна робота соціального працівника в районі", – вважає він.
За офіційними даними, які навів міський воєнком Івано-Франківська, в першу хвилю демобілізації додому мають повернутися 130 військовиків. А всього прийдуть з війни 430 франківців.
За попередньою інформацією, повернутися зі Сходу на Прикарпаття мають близько 2000 демобілізованих бійців.
Щоби забезпечити виконання державних зобов'язань, Івано-Франківська ОДА зініціювала створення Єдиного інформаційного центру на базі обласного управління соцзахисту в Івано-Франківську.