fbpx

Івано-Франківськ витратив майже півмільйона гривень на відзначення Нового року та Різдва Христового

Суспільство 14:10, 13.01, 2015

Згідно з розпорядженням міського голови Віктора Анушкевичуса, Івано-Франківськ витратив на святкування циклу новорічно-різдвяних свят 407 тис. гривень.

21 листопада міський голова Віктор Анушкевичус провів спільну прес-конференцію з головою ГО "Столичні ініціативи" Ігорем Добруцьким. Тоді мер пообіцяв скромно відсвяткувати Новий рік.

"Ми не будемо витрачати багато коштів. Я зараз працюю над залученням бізнесу. Цього року будуть знижені витрати. Але ялинка буде, свято буде. Будуть залучені управління освіти і культури", – цитував Анушкевичуса КУРС.

Журналіст газети "Галичина" Юрій Кривень вирішив порівняти кошториси святкувань 2014 та 2015 років. 

Порівнюючи витрати 2014 та 2015 років, можна зробити висновок, що кошторис 2015 року, справді, дещо менший. Якщо в 2014 році на святкування виділили 471 тис. гривень, то в 2015 році 407 тис. 

Однак за деякими статтями витрати збільшились навіть у порівнянні з 2014 роком.

Отже, на що міська влада витратила бюджетні кошти іванофранківців?
– 120 тис. гривень на святкову ілюмінацію на центральних вулицях міста;
– 97 тис. гривень на встановлення і оформлення новорічної ялинки;
– 116 тис. гривень на встановлення сцени у центрі міста для виступів дитячих, муніципальних та аматорських колективів;
30 тис. гривень на фотозону в центрі міста.

Доцільність встановлення новорічної ялинки активно обговорювалась у кінці 2013 року, коли відбулись акції протесту на Майдані і були побиті сотні студентів під стелою Незалежності задля встановлення "йолки Януковича", нагадує журналіст.

Цього року святкування відбувались в атмосфері неоголошеної війни на Донбасі. Але міський голова вирішив, що війна – не привід відмовитись від ялинки і витрачання 100 тис. гривень на ці цілі. Також вважається доцільним витратити 120 тис. гривень на святкову ілюмінацію. До речі, ці витрати не є остаточними, оскільки у січні ще потрібно буде провести демонтаж ілюмінації. Ялинку, як відомо, демонтували в аварійному режимі, але це не означає, що влада за це не платитиме. В 2014 році на демонтаж ялинки та святкової ілюмінації витратили 43 тис. гривень. Ця сума не входила в затверджений кошторис у розмірі 471 тис. гривень. Тобто фактичні витрати минулого року перевищили півмільйона гривень.

Але найбільш резонансно виглядає спроба влади освоїти бюджетні кошти через встановлення сцени. Протягом трьох місяців прикарпатський Майдан проіснував без сцени, використовуючи бетонне підвищення на Вічевому майдані. На ці заходи збирались тисячі людей, і всім їм було добре видно і чути виступаючих. Так можна було зробити і цього разу, якщо б влада звертала увагу на тематичне наповнення святкувань, а не на зовнішні атрибути свята, яким є сцена, пише Юрій Кривень.

Кошторис влаштування сцени виглядає завищеним навіть у порівнянні з 2014 роком, коли на ці цілі витратили 79 тис. гривень. Зайве говорити, що за 116 тис. гривень, витрачених на сцену, можна було влаштувати змістовне святкування для різних категорій іванофранківців. Або спрямувати ці кошти для бійців на фронті, які у складних умовах бережуть наш спокій.

"На жаль, доводиться констатувати, що ні трагедії на Майдані, ні війна на Сході не змінили лінію поведінки міської влади. Вона продовжує працювати у вигідних для себе парадигмах, намагаючись максимізувати політичний піар-ефект від таких акцій, а також правильно "освоїти" бюджетні кошти", – підсумовує Юрій Кривень.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: