fbpx

Івано-франківська суддя, яка приймала антимайданівські рішення, погодилася пройти люстрацію

Суспільство 12:21, 13.01, 2015

Голова Івано-Франківського окружного адміністративного суду Оксана Лучко, яка приймала рішення проти Майдану, проходить перевірку згідно з ЗУ "Про очищення влади".

Згідно із законодавством суддя написала заяву, що до неї не застосовуються заборони, визначені ст. 3 і ст. 4 ЗУ "Про очищення влади" і дала згоду на проходження перевірки.

Нагадаємо, посадові особи, які повинні пройти люстрацію, мають написати заяву щодо застосування чи незастосування до них заборон, визначених частиною третьою або четвертою ст. 1 цього закону. Подання заяви, у якій особа повідомляє про те, що до неї застосовується заборона, є підставою для звільнення особи із займаної посади не пізніш як на третій день після подання такої заяви та застосування до неї відповідної заборони. Закон також передбачає звільнення суддів, які приймали рішення проти Майдану. Так, під люстрацію мала б потрапити і Оксана Лучко.

Як писав КУРС, Лучко у свій час прийняла кілька рішень на придушення Майдану.

Перше рішення проти Майдану Оксана Лучко прийняла 22 січня за позовом Долинського міжрайонного прокурора Івано-Франківської області з адміністративним позовом до Долинської міської ради про визнання незаконним пунктів 2, 3 рішення ради "Про суспільно-політичну ситуацію". Зокрема, прокуратура оскаржила вимогу Долинської міської ради до керівництва райдержадміністрації, РВ УМВС, МРВ УСБУ, міжрайонної прокуратури з вимогою не чинити в жодній формі перешкоди вільному волевиявленню громадян Долинського району, які бажають взяти участь в мирних акціях протесту. Крім того, Долинська міська рада звернулася до органів ліцензування в сфері пасажирських перевезень, транспортної інспекції та ДАІ з вимогою не чинити перешкод перевізникам, що забезпечують підвіз громадян до Києва.

23 січня 2014 року Лучко винесла постанову іменем України, якою задовольнила позов прокурора міста Яремче. Прокурор тоді оскаржив рішення Яремчанської міської ради "Про вимогу підписання Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом" від 25 листопада 2013 року.

18 лютого вона задовольнила позов Коломийського міжрайонного прокурора про визнання протиправним та скасування рішення "Про суспільно-політичну ситуацію", яке прийняла Коломийська районна рада 11 грудня 2013 року.

Як вимагає законодавство, голова окружного адміністративного суду оприлюднила декларацію про майно, доходи, видатки і зобов’язання фінансового характеру. Тож у 2013 році Лучко задекларувала 214 094 гривні доходів, з яких заробітна плата становить 186 897 гривень. Також минулого року суддя отримала 13 222 гривні аліментів та 13 975 гривень допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною.

У відомостях про нерухоме майно Оксана Лучко вказала квартиру, площею 103,8 кв. м, гараж, площею 18 кв. м та інше нерухоме майно, площею 27,8 кв. м. Якщо вірити декларації, то транспортних засобів суддя не має, але володіє цінними паперами вартістю 10  гривень. Також суддя внесла 0,008% до статутного капіталу якогось товариства, підприємства чи організації.

Серед членів сімї Оксана Лучко вказала двоє дітей.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: