Карпатські бджоли з України допоможуть рятувати канадських, які перебувають на межі зникнення. Про це на своїй сторінці у Twitter заявив посол Канади в Україні Роман Ващук, передає Голос Америки.
Як повідомив посол, знання та уміння українських пасічників з "Всеукраїнського братства бджолярів України" та власне бджоли з України допоможуть канадським бджолярам відповісти на виклики, які постали перед канадською популяцією корисних комах.
Abuzz with excitement, George Scott of @NiagaraBeeWay and Tetyana Vasylkivska of https://t.co/CwTpxcaWJg announce a JV to bring #Ukraine’s Carpathian bees and apiary know how to reinforce endangered Canadian populations.
Партнером українських бджолярів стане канадський проект Niagara Beeway, який ставить за мету відновлення та збереження оригінального довкілля у Канаді.
"Від захвату аж загуділо. Джордж Скотт з Niagara Beeway та Тетяна Васильківська з honeyua.com повідомили про спільні зусилля допомогти популяції бджіл у Канаді своїми знаннями та карпатськими бджолами", – твітує посол Канади в Україні.
Численні дослідники повідомляють про скорочення популяції бджіл у Північній Америці загалом.
Як писав КУРС, саме прикарпатські бджолярі більше орієнтується на вирощування бджіл, ніж на саме виробництво меду. Відома карпатська бджола пристосована до виживання в складних умовах, може працювати у прохолодну і навіть дощову погоду, до того ж вона працьовитіша від інших бджіл. Раніше багато "карпаток" продавали у далекий Сибір, Центральну Росію, Казахстан та Білорусь, але з початком бойових дій на сході України ринок переорієнтувався на місцевого споживача. У країни ЄС бджіл не продають.