Проект "Промприлад", ініціатором якого є франківська платформа "Тепле місто", розглядає потенціал ревіталізації міської промзони як такої.
"Для цього ми об'єдналися з такими потужними громадськими організаціями, як Інша Освіта / Insha Osvita, Garage Gang Ґараж Ґенґ та СANactions. "Промприлад" виступає кейсом, на основі якого здійснюється аналіз потенціалу для Івано-Франківська. Можливо, для ревіталізації буде використаний інший промисловий об'єкт", – пояснив координатор проекту, один із засновників "Теплого міста" Юрій Филюк.
Учасники проекту проаналізували, що у Франківську від промзон відійшло близько 15% територій – вони не виконують свою функцію і не використовують свій потенціал. Простіше кажучи – простоюють. В той час, як у місті не задоволений запит громади на комунікацію та запит малого бізнесу на знання і місце реалізації свого практичного досвіду.
Усвідомлюючи цей потенціал та проблематику, знаючи приклади світових та українських практик, які демонструють значний економічний та соціальний ефект від ревіталізації промислових об'єктів у платформи креативних економік, чотири команди об’єдналися заради створення нового формату освітньої та креативної платформи на базі заводу "Промприлад".
Перевтілення "Проприладу" розглядається на частині території заводу – це 4 корпуси на розі вулиць Мельника і Сахарова. На цей час ведуться дослідження території та потенціалу створення креативного кластеру.
"Промприлад" може стати новим форматом освітньої платформи, який об’єднуватиме культурні, освітні та практичні бізнес-елементи. Така освітня платформа дозволятиме людям та організаціям швидко отримувати та апробувати якісний практичний досвід у різних сферах, формуючи та розвиваючи важливі компетенції та загальну організаційну спроможність", – пояснюють учасники проекту.
Ключовою частиною підготовчої роботи до проекту ревіталізації став хакатон, який визначив загальну концепцію об’єкта. Протягом двох днів група з 25 різнофахових професіоналів опрацювала можливі варіанти сценаріїв програмного наповнення для "Промприладу".
На сьогодні зроблено попередній аналіз. Надалі будуть проведені ґрунтовні дослідження об'єкту в контексті міста та архітектурний план території.
Щодо масштабного економічного та соціального дослідження регіону на предмет ефективного перетворення промзон, то ведуться переговори з американською агенцією SRI International, які є спеціалістами у такого роду аналізі. Архітектурне бюро "Zotov&Co" готове розробити архітектурний робочий проект заводу.
КУРС писав, що сесія Івано-Франківської міської ради дала дозвіл на розроблення детального плану території кварталу в межах вулиць Андрія Мельника – Академіка Сахарова – Євгена Коновальця – Січових Стрільців у Івано-Франківську (район заводу "Промприлад"). Остання містобудівна рада не погодила проект.
Читайте: Паркінг, дитсадок чи громадський простір: територію "Промприладу" у Франківську відвели під забудову