fbpx

Краєвиди Прикарпаття у десятці найкрасивіших місць України

Суспільство 18:59, 14.07, 2014

Краєвиди Прикарпаття у десятці найкрасивіших місць України. Одразу чотири світлини природних пам’яток Івано-Франківщини стали переможцями у міжнародному фотоконкурсі “Вікі любить Землю”.

Фотоконкурс "Вікі любить Землю" зібрав понад 12 тисяч фотографій від авторів з усієї України. Регіони-лідери за кількістю красот – Крим та Закарпаття.

12 липня відбулося підбиття підсумків української частини міжнародного фотоконкурсу пам’яток природи "Вікі любить Землю". 

Фотоконкурс "Вікі любить Землю" втілює громадська організація "Вікімедіа Україна" – офіційне українське представництво Фонду Вікімедіа, що працює над Вікіпедією та її сестринськими вікіпроектами.

Метою проекту є поширення вільних знань про природний спадок України та світу. Отримані під час фотоконкурсу світлини будуть використовуватися для ілюстрації статей на Вікіпедії та інших вікіпроектах. У рамках конкурсу було завантажено 12 053 світлини, з яких професійне журі обрало десять найкращих. Перше місце отримала світлина з Криму.

У конкурсі брали участь фотографії, що ілюструють природні пам’ятки відповідно до офіційних списків пам’яток природного спадку України. На жаль, не всі пам’ятки природи навіть на обліку держави.

Наприклад, неприємним "відкриттям" конкурсу було те, що такий відомий ботанічний феномен, як "тунель кохання" – зелений тунель у лісовому масиві, утворений заростями дерев, кущів, які сплелися між собою та утворили дивовижний щільний тунель точної арочної форми, – не є пам’яткою природи Цей ботанічний феномен є місцем паломництва туристів та візитною карткою Рівненщини. Але навіть закон його не охороняє. 

"Фотографії усіх пам’яток природи, незалежно від рівня значимості, мають значення для поширення вільних знань про природний спадок, зокрема через статті у Вікіпедії. Завантажені світлини були різної якості, але надзвичайно багато з них були чудовими. Ми також провели місяць написання статей до Вікіпедії на тему пам’яток природи, щоб посприяти процесу поширення інформації про природні об’єкти, що потребують захисту", – відзначає міжнародний координатор проекту "Вікі любить Землю" Альона Зубченко. 

На церемонії було нагороджено переможців у номінаціях: за найбільшу кількість сфотографованих пам’яток природи по кожному з регіонів України, за найкращі фотографії з усіх областей, учасників, які сфотографували найбільшу кількість об’єктів загалом на території країни, та авторів десяти найкращих фотографій.

Імена призерів: Віталій Башкатов, Дмитро Балховітін, Анастасія Сак (10 найкращих робіт див. нижче). 

1. "Скелі Демерджі". Ландшафтний заказник "Демерджі-яйла", АР Крим.
 Автор: Віталій Башкатов

Краєвиди Прикарпаття у десятці найкрасивіших місць України 1
 

2. "Вид з Говерли на Карпатський національний парк". Карпатський національний природний парк, Івано-Франківська область. Автор: Дмитро Балховітін

Краєвиди Прикарпаття у десятці найкрасивіших місць України 2
 

3. "Актовський каньйон". Регіональний ландшафтний парк "Гранітно-степове Побужжя", Миколаївська область. Автор: Анастасія Сак

Краєвиди Прикарпаття у десятці найкрасивіших місць України 3
 

4.. "Зимовий Кукуль". Карпатський національний природний парк, Івано-Франківська область; Карпатський біосферний заповідник, Закарпатська область. Автор: Володимир Хіраш

Краєвиди Прикарпаття у десятці найкрасивіших місць України 4
 

5. "Шаан-Кая у хмарах". Ялтинський гірсько-лісовий природний заповідник, АР Крим. Автор: Олександр Черних

Краєвиди Прикарпаття у десятці найкрасивіших місць України 5
 

6. "Озеро Світязь на світанку". Шацький національний природний парк, Волинська область. Автор: Павло Мокрицький

Краєвиди Прикарпаття у десятці найкрасивіших місць України 6
 

7. "Полонина Григорівка, вид на Говерлу і Петрос". Карпатський національний природний парк, Івано-Франківська область; Карпатський біосферний заповідник, Закарпатська область. Автор: Максим Присяжнюк

Краєвиди Прикарпаття у десятці найкрасивіших місць України 7
 

8. "Ранкова палітра". Регіональний ландшафтний парк "Зуївський", Донецька область. Автор: Віталій Башкатов

Краєвиди Прикарпаття у десятці найкрасивіших місць України 8
 

9. "На Говерлі". Карпатський національний природний парк, Івано-Франківська область; Карпатський біосферний заповідник, Закарпатська область.
Автор: Роберт Лабчук

Краєвиди Прикарпаття у десятці найкрасивіших місць України 9
 

10. "Півострів". Ботанічний заказник "Новий Світ", гідрологічна пам'ятка природи "Прибережний аквальний комплекс між Новим Світом і Судаком", АР Крим. Автор: Віталій Башкатов

Краєвиди Прикарпаття у десятці найкрасивіших місць України 10
 

 

УП. Життя

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: