п'ятниця, 19 квітня

На Прикарпатті лісгосп сплатить понад 1,2 мільйона гривень за незаконну рубку

Державному підприємству "Делятинське лісове господарство" доведеться примусово сплатити понад 1,2 мільйона гривень збитків за незаконну рубку лісу.

Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області за результатами проведеної планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства нарахувала підприємству 1 231 051,47 грн шкоди, нанесеної довкіллю внаслідок незаконних рубок дерев переважно хвойних порід та неочистку (захаращення) лісосік. Про це повідомили на офіційній сторінці екоінспекції у соцмережі.

Оскільки суб’єкт господарювання в добровільному порядку сплатив тільки невелику частину шкоди, Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області подала позовну заяву про стягнення відповідної суми.

Господарський суд Івано-Франківської області прийняв рішення про задоволення позову на 1 161 956,50 грн у повному обсязі.

Відповідно до ст. 66 Конституції України, кожен зобов'язаний не заподіювати шкоду природі, відшкодовувати завдані ним збитки. Відповідно до ст. 107 Лісового кодексу України, підприємства, установи, організації і громадяни зобов’язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними лісу внаслідок порушення лісового законодавства, у розмірах і порядку, визначених законодавством України.

Кошти, які будуть сплачені за завдану довкіллю шкоду, надходять в державний та місцеві фонди охорони навколишнього природного середовища, звідки спрямовуються на виконання природоохоронних заходів.

КОМЕНТУВАТИ