Станом на 10 серпня районні та міська служби ГУ “Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗУ” перевірили 15 каптажів. Вибірковий моніторинг облаштованих природних джрел проводять щомісяця, повідомсила заступник начальника ОДЦ Наталія Руднєва.
“Склад води в природних джерелах постійно змінюється, тому є потреба постійного нагляду”, – пояснила спеціаліст з дослідження фізичних та хімічних факторів.
У каптажі села Крилос Галицького району вода відповідає санітарним нормам.
У селищі Верховина – без забруднень. Так само у селі Ясенів-Пільний Городенківського району та в урочищі Біленька біля села Стрільче Снятинського району.
Якісна вода у “Духовій криниці” біля Єзуполя, у каптажі міського парку міста Долини, в джерелі “Капличка” мікрорайону “Підгірки” в Калуші.
Так само, як у каптажах на озері в міському парку Івано-Франківська та на вул. Ленкавського.
А також у джерелі Карпатського НПП в Ворохті (з виходом біля автотраси).
За словами Наталії Руднєвої, з вказаних джерел були відібрані проби води. Дослідження визначили, що концентрації забруднюючих речовин – в межах норм, вода дозволена до вживання.
“Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України” відстежує якість питної води за санітарно-хімічними, паразитологічними та гігієнічними показниками відповідно до ДСанПіН 2.2.4-171-10. До санітарно-хімічних маркерів якості води серед інших відноситься і відсутність у ній нітратів”, – зазначила заступник начальника ОЛЦ.
Читайте: Де шукати чисту воду: як Асоціація з ЄС впливає на якість питної води на Прикарпатті
Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!