fbpx

На Прикарпатті перевірили 15 джерел з питною водою

Здоров'я 19:55, 03.09, 2018

Спеціалісти Івано-Франківського обласного лабораторного центру МОЗ України та його регіональні підрозділи щомісяця перевіряють питну воду у каптажах – природних джерелах, які облаштовані для постачання питної води місцевим мешканцям.

Станом на 10 серпня районні та міська служби ГУ “Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗУ” перевірили 15 каптажів. Вибірковий моніторинг облаштованих природних джрел проводять щомісяця, повідомсила заступник начальника ОДЦ Наталія Руднєва. 

“Склад води в природних джерелах постійно змінюється, тому є потреба постійного нагляду”, – пояснила спеціаліст з дослідження фізичних та хімічних факторів. 

У каптажі села Крилос Галицького району вода відповідає санітарним нормам.

У селищі Верховина – без забруднень. Так само у селі Ясенів-Пільний Городенківського району та в урочищі Біленька біля села Стрільче Снятинського району.

Якісна вода у “Духовій криниці” біля Єзуполя, у каптажі міського парку міста Долини, в джерелі “Капличка” мікрорайону “Підгірки” в Калуші.

Так само, як у каптажах на озері в міському парку Івано-Франківська та на вул. Ленкавського.

На Прикарпатті перевірили 15 джерел з питною водою 1

А також у джерелі Карпатського НПП в Ворохті (з виходом біля автотраси).

За словами Наталії Руднєвої, з вказаних джерел були відібрані проби води. Дослідження визначили, що концентрації забруднюючих речовин – в межах норм, вода дозволена до вживання. 

“Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України” відстежує якість питної води за санітарно-хімічними, паразитологічними та гігієнічними показниками відповідно до ДСанПіН 2.2.4-171-10. До санітарно-хімічних маркерів якості води серед інших відноситься і відсутність у ній нітратів”,  зазначила заступник начальника ОЛЦ. 

На Прикарпатті перевірили 15 джерел з питною водою 2

Читайте: Де шукати чисту воду: як Асоціація з ЄС впливає на якість питної води на Прикарпатті

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області! 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: