fbpx

На Прикарпатті забруднені ґрунти і питна вода, – дослідили науковці-медики ІФНМУ

Здоров'я 12:04, 14.03, 2019

Сміттєві полігони та стихійні смітники вважають екологічною загрозою на Прикарпатті науковці Івано-Франківського національного медичного університету. Вони досліджували стан ґрунтів і питної води на території області.

Настав час міняти своє відношення до експлуатації навколишнього середовища  відповідальніше ставитись до проблем із нагромадженням побутових відходів. Адже сміттєві полігони завдають великої шкоди довкіллю. Особливо якщо на них не практикують сортування чи переробку, наголошує перший проректор ІФНМУ професор Ганна Ерстенюк.

Такі сміттєзвалища отруюють не тільки землю та повітря. Рештки відходів з дощем просочуються у ґрунт.

«Ми обстежували і ґрунти, і водойми. Обстежували діток, забирали волосся на дослідження. На жаль, результати показують: передгірська, гірська і рівнинна зони мають забруднення важкими металами. Це може призводити до виникнення важких патологій кістково-опорно-рухового апарату, печінки і нирок»,  стверджує професор.

Тому, переконана Ганна Ерстенюк, про ці проблеми потрібно більше говорити. 

Під час прямого телемосту "Івано-Франківськ – Суми", де зібралися фахівці кількох галузей, які безпосередньо займаються проблемами навколишнього середовища та його пливу на організм людини, науковець порушила тему стану питної води на Прикарпатті.

КУРС писав, що на Прикарпатті перевірили 15 джерел з питною водою

За останні роки, розповідає Ганна Ерстенюк, стан води у кранах іванофранківців на порядок кращий, ніж декілька років тому. А все завдяки провадженню нових методів її очистки. Замість хлорування використовують метод зонування. Водночас проблеми є із питною водою, яку добувають з колодязів.

«Думаю, варто ставити питання про безпеку води, яка є на обійстях громадян. Адже наша область є досить сільською,  наголошує Ганна Ерстенюк.  Здебільшого люди переконанні, що вони вживають абсолютно чисту воду з їхніх колодязів. Однак наші дослідження показали, що з багатьох селянських обійсть вода є небезпечна для вживання. Там є високий рівень нітратів та фосфатів».

Ще одним важливим питанням є забруднення повітря. Особливо у місті, де є безліч забрудників, підприємства, автомобілі, численні будинки. Тому цю ситуацію потрібно постійно тримати під контролем. Адже погана якість повітря напряму впливає на здоров’я людини, викликаючи чимало захворювань дихального апарату.

Невдовзі в місті запрацює система моніторингу стану повітря, що дозволить в подальшому прогнозувати, а відтак усувати чи мінімізувати чинники забруднення.

Читайте: Де шукати чисту воду: як Асоціація з ЄС впливає на якість питної води на Прикарпатті

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: