четвер, 21 лютого

На Прикарпатті активістів Євромайдану цього року прирівняють до пільгової категорії учасників АТО. ВІДЕО

В Департаменті соцполітики Івано-Франківської ОДА прозвітували про сприяння учасникам АТО у 2017 році.

Торік на нове житло для ветеранів війни було виділено понад 12 мільйонів гривень. На ці кошти придбано два десятки квартир, йдеться в сюжеті ТРК "Вежа".

Традиційно проводиться реабілітація поранених бійців та оздоровлення учасників акцій громадського протесту. На ці потреби виділено понад півмільйона гривень.

З обласного бюджету також здійснюється щомісячна виплата неповнолітнім родичам загиблих на Майдані, зазначили чиновники. Вперше надано матеріальну допомогу добровольцям, котрі отримали відповідне посвідчення, у розмірі 5 тисяч гривень.

Виплачуться грошова компенсація сім’ям загиблих бійців. З них 17 учасників АТО померли після демобілізації.

Неабияку роль в адаптації учасників АТО виконують волонтери. На Прикарпатті діє близько чотирьох десятків офіційно зареєстрованих організацій. В соціальному Департаменті готові до співпраці з благодійниками. Але кошти з бюджету будуть надавати виключно на реалізацію конкретних проектів. Всі пропозиції розглядає спеціальна комісія.

Законними гарантіями соцзахисту користується 38 тисяч прикарпатців. З них 10 тисяч – учасники бойовий дій. Ще 3 тисячі пільговиків – родичі загиблих учасників АТО. З десяток сімей ветеранів АТО очікують на рішення центральної влади.

В Департаменті соцполітики аноансували, активістів Євромайдану цього року прирівняють до пільгової категорії учасників АТО. Відтак вони користуватимуться відповідними соціальними преференціями.

 

КОМЕНТУВАТИ