fbpx
  • Головна
  • Новини
  • "Палац Потоцьких" підписав перший міжнародний меморандум про співпрацю. ФОТО

"Палац Потоцьких" підписав перший міжнародний меморандум про співпрацю. ФОТО

13:18, 22.03, 2019

Палац Потоцьких після повернення до громади поступово повертається й до життя. Брама більше не закрита, її часто відкривають для різноманітних культурних акцій.

Директор КП "Простір Інноваційних Креацій "Палац" Володимир Гайдар розповів, що те, яким має стати Палац, закладено вже у назві комунального підприємства. Як він мав би працювати й гармонійно інтегруватися в життя міста. Тут повинні відбуватися заходи, які несуть інновацію та всілякі креативні речі, пише прес-служба міського голови Руслана Марцінківа.

Але спочатку беруться вирішувати нагальні проблеми, в тому числі й з матеріальною базою. Обстеження показали, що частина приміщень – в аварійному стані. Тому першим етапом передбачили комплекс протиаварійних робіт. Проекти на ці роботи виготовили у 2018. Тож вже цього року розпочнеться порятунок Палацу. Не приховують, що готові заручитись підтримкою іноземних партнерів, адже роботи дуже копіткі та витратні.

Першими партнером Палацу став Центр польської культури та європейського діалогу. Сторони уклали Меморандум про співпрацю. Йдеться про постійну роботу в сфері розвитку культури, науки і бізнесу.

"Ми стаємо першими з кола міжнародних партнерів Палацу. Це формальне узаконення наших стосунків, і практична співпраця буде активною. Підтримуватимемо "палацову родину" на початках в пошуках архівної інформації про Палац, про Потоцьких на території Польщі. А коли завершаться дослідження та протиаварійні заходи, готуємось разом організовувати мистецькі події, щоб зробити тут культурний центр міста", – завважила Мар'я Осідач, директорка Центру польської культури та європейського діалогу.

У свою чергу міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків нагадав, що повернення Палацу громаді міста було непростим.

"Про це багато говорили, а у мене і моєї команди вистачило волі нарешті зробити такий крок. Це серце міста, і воно не має бути зачиненим для людей. Та перед тим, щоб Палац запрацював на повну, на нас чекає багато тяжкої роботи. І я радий, що польські партнери нас підтримають у цьому. Адже не секрет, що сам Станіслав Потоцький був поляком", – підкреслив міський голова.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: