Працюючи над проектом "Видозмінені", дует Synchrodogs відправився в одномісячну подорож по Карпатських горах, щоб дізнатися, наскільки далеко людям вдалося вторгнутися на початково дикі території. Сьогодні результати подорожі презентують в "Асортиментній кімнаті" інноваційного простору "Промприлад.Реновація".
Протягом місяця подорожі мистецькому дуету довелося зіткнутися з багатьма суперечливими ситуаціями: дізнатися про те, як щотижня місцеві жителі незаконно спилюють тисячі дерев з метою заробітку; побачити опудала тварин у кожному гірському ресторані, готелі або будинку і при цьому так і не зустріти принаймні одну живу тварину в лісі; гасити вогонь у гірській долині, після того як хтось безвідповідально залишив багаття, сподіваючись, що воно догорить самостійно. Опинившись свідками цих та інших вторгнень у природу, Synchrodogs почали мистецьку рефлексію на тему того, як ми протягом цілого життя змінюємо своє середовище, а воно, в свою чергу, змінює нас.
"Це є абстрактна рефлексія. У сучасному мистецтві вона якраз є дуже цінною, тому що ці роботи можна подивитись і задуматись. Якщо відповідь виникає одразу – це зазвичай просте мистецтво. Тут ми бачимо, наскільки ландшафти стають видозміненими через пластик, скло – це натякає на те, як люди смітять у лісах, в горах, – ділиться кураторка "Асортиментної кімнати" Аня Потьомкіна. – Ми можемо змінювати навколишнє середовище, але ми маємо пам'ятати, що і середовище змінює нас".
Проект, як абстрактна рефлексія на експлуатацію природи людиною, є також візуальним меседжем про важливість освіти – не тієї, що надає чисельну або словесну грамотність, а тієї, що вчить нас цінувати природу та проживати життя з усвідомленням, відповідальністю і турботою.
Люди завжди формували своє природне оточення. Але чи існує межа ресурсів, які Земля дозволить нам використовувати? "Видозмінені" – це відображення того, наскільки ми переплетені з природою: змінюючи середовище, ми змінюємо себе. Цей проект про взаємозалежність людей і природи та про те, як змінюється вигляд Землі внаслідок наших втручань у екологічні процеси.
Виставку можна побачити до 14 жовтня з 10:00 до 19:00.
Довідково:
Synchrodogs – це фотодует родом з Івано-Франківська та Луцька, який попри затребуваність та популярність за кордоном не часто можна побачити в українському виставковому просторі.
Працюючи у двох напрямках – fashion та сучасне мистецтво – Таня Щеглова та Роман Новен сформували свій власний характерний стиль, якісно витриманий та досі не вичерпаний протягом багатьох років. Їхні роботи можна побачити в New York magazine, Dazed and Confused, The Wall Street Journal, Vogue, Esquire – і це далеко не повний список.
Читайте також: Оголена краса: ню по-франківськи
Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!