неділя, 26 травня

Відчуття безпорадності та тяжкі хвороби: оприлюднено основні причини стресових розладів українців

53% опитаних українців протягом 2017 року пережили якусь стресову ситуацію.
Фото зі стоку Pixabay. Фото зі стоку Pixabay.

Найчастіше українці переживали відчуття безпорадності, тяжкі хвороби близьких та тяжкі хвороби й операції. Про це свідчать оприлюднені результати опитування Київського міжнародного інституту (КМІС), проведеного з 1 по 14 грудня 2017 року.

У 2017 році кількість українців, які пережили стресові ситуації, становила 53%, що на 5% менше, ніж у 2016 році.

Читайте також: Коли життя втрачає кольори: шість компетентних порад, як не провалитися в депресію

"53% опитаних протягом 2017 року пережили якусь стресову ситуацію. Порівняно із 2016 роком, їх кількість зменшилася на 5 процентних пунктів (у 2016 р. було 58%). Порівняно з 2016 роком, зменшилася кількість тих, хто пережив хворобу близьких, смерть близьких та втратив віру в людей", – йдеться у прес-релізі на результатами опитування.

Згідно з даними опитування, найчастіше у 2017 році українці переживали такі стресові ситуації: відчуття безпорадності (13%), тяжка хвороба близьких (12%), тяжка хвороба та операція (9%), 8% вказали, що втратили віру в людей та стикалися з підлістю, ще 8% – перебували без засобів до існування, 7% пережили смерть близьких і 7% – втратили роботу i були вимушено безробітними.

Опитування показало, що серед чоловіків стресову ситуацію пережили 48% опитаних, серед жінок – 57%. При цьому люди віком від 60 років частіше за інших стикаються із хворобами, операціями (14%), хворобами та операціями близьких (13%) та смертю близьких (7%), більше за інших відчувають свою безпорадність (11%) та залишаються без засобів до існування (6%).

Читайте також: "Не хочу, але мушу": чому жінки згорають у сім'ях

Київський міжнародний інститут соціології проводив опитування 1-14 грудня 2017 року. Методом інтерв'ю було опитано 2039 респондентів віком 18 років та старші, які мешкають в усіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на територіях, що контролюються Україною, вибірка репрезентативна для населення України віком від 18 років.

КОМЕНТУВАТИ