неділя, 16 грудня

Замом головного лісника Прикарпаття став фігурант скандальної "бурштинової" справи

Держлісагентство оголосило результати конкурсу на посаду заступника начальника Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства. Ним став Олег Ярошик – підприємець з Рівного, в минулому директор ДП "Укрбурштин", фігурант скандальних антикорупційних розслідувань.
Директор ДП «Укрбурштин» Олег Ярошик на прес-конференції у Києві, 5 серпня 2015 року пояснює, звідки на території його приватної фірми мікроавтобус з 2,6 тоннами бурштину. Кадр з відео агентства «Укрінформ». Директор ДП «Укрбурштин» Олег Ярошик на прес-конференції у Києві, 5 серпня 2015 року пояснює, звідки на території його приватної фірми мікроавтобус з 2,6 тоннами бурштину. Кадр з відео агентства «Укрінформ».

Про перемогу в конкурсі Олега Ярошика з результатом 10,6 бала повідомив офіційний сайт Держлісагентства. 

За інформацією з декларації про доходи за 2016 рік, Олег Володимирович Ярошик проживає у місті Рівне, має квартири в Енергодарі Запорізької області і Рівному та приватний будинок у селі Велика Омеляна Рівненської області. 

За минулий рік дружина Олега Ярошика задекларувала 12 900 гривень страхових виплат та 17 262 гривень заробітної плати. Сам Олег Ярошик у минулому році відповідно до поданої декларації доходів не отримував.

У декларації Ярошик вказав, що родина має 540 тисяч гривень заощаджень у готівці – по 270 тисяч у нього та дружини. Також у Ярошика є готівкою 15 тисяч доларів, у дружини – 55 тисяч доларів.

На сьогодні Ярошик є власником підприємства "Інжбудкомплект", яке торгує насосами. Одружений, виховує сина і доньку.

Про Олега Ярошика вся країна дізналася в 2015 році, коли він після виходу на пенсію з СБУ очолював дочірнє підприємство "Укрбурштин" Державної акціонерної компанії "Поліметали України". Тоді 3 серпня у Рівному правоохоронці затримали рекордну партію бурштину: на території фірми "Інжбудкомплект" з мікроавтобуса Ярошика "Mersedes-Benz Sprinter" вилучили 2,6 тонни бурштину, упакованого в 104 мішки. Про нечувану перемогу над бурштиновою мафією відзвітували сам міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, які опублікували фото з мішками бурштину на своїх сторінках у фейсбуці.

Олег Ярошик тоді звинувачення відкидав і переконував, що бурштин видобутий законно і належить "Укрбурштину", а в його машині і на території його фірми опинився, бо "Укрбурштин" не має охорони, а в нього вона є. Вартість вилученого каменю оцінювали в 60 млн грн (майже 3 млн дол. на той час) Що цікаво, очолюване Ярошиком ДП "Укрбурштин" тоді боргувало працівникам 7 млн грн. 

Слідство в резонансній справі, як заявляв Аваков, "найбільшої злочинної групи на Рівненщині" тривало майже рік і завершилося, як писали рівненські журналісти, "великим пшиком". Слідчі таки довели, що вилучений камінь був видобутий незаконно, але суд покарав тільки одного чоловіка – Святослава Малецького, який фактично взяв усю провину на себе. Малецький керував підприємством "Деголь", серед співзасновників якого був і "Укрбурштин". У суді він заявив, що начебто купив цей бурштин у незнайомих осіб. За 2,6 тонни незаконного бурштину Малецького покарали штрафом у 17 тис. грн (!). Сам Ярошик вийшов сухим з води – йому повернули автобус, в якому знайшли коштовний камінь.

Нагадаємо, цього року скандалом і судовою тяганиною завершився також конкурс на посаду начальника головного управління лісового і мисливського господарства області, переможцем якого Держлісагентство визнало Руслана Осташука. 

Сьогодні голова Держлісагентства України прикарпатка Христина Юшкевич оголосила, що написала заяву на звільнення.

КОМЕНТУВАТИ