fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Франківськ може втратити 40 млн грн. Міськрада закликала ВРУ не забирати у місцевих бюджетів 5% акцизу від продажу цигарок

Франківськ може втратити 40 млн грн. Міськрада закликала ВРУ не забирати у місцевих бюджетів 5% акцизу від продажу цигарок

Політика 11:29, 08.07, 2021

Сесія Івано-Франківської міської ради підтримала звернення до голови Верховної Ради та народних депутатів від Прикарпаття з проханням не підтримувати законопроєкт № 5600, який позбавляє місцеві бюджети 5% акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів.

Депутат міської ради від «Європейської солідарності» Степан Руднянин зазначив, що на розгляді у Верховній Раді України урядовий проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» № 5600 від 02.06.2021.

У цьому законопроєкті, зокрема, закладено норму щодо позбавлення бюджетів територіальних громад 5-відсоткового акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів шляхом перенесення на виробників та імпортерів обов’язку сплати такого податку до держбюджету.

Для бюджетів усіх територіальних громад України це втрата 2,9 млрд гривень доходів. Для бюджету Івано-Франківської територіальної громади – це втрата 40 мільйонів гривень.

«Прийняття таких ініціатив про скасування роздрібного акцизу на тютюнові вироби – це «відкат назад» децентралізаційної реформи, це посилення негативних тенденцій перенесення та вилучення ряду ресурсів громад на вищий рівень, що в кінцевому результаті зведе нанівець всі докладені зусилля щодо децентралізації», – сказав Руднянин.

В результаті Івано-Франківська міська рада звернулася до народних депутатів від області та голови ВРУ Дмитра Разумкова з проханням дослухатися до місцевого самоврядування і не голосувати за законопроєкт № 5600 із нормами про скасування роздрібного акцизу на тютюн, оскільки запропоновані цим проєктом зміни розбалансують бюджети різних рівнів рад і погіршать ресурсне забезпечення громади.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: