fbpx

Франківська міськрада вимагає запровадити адмінвідповідальність за пропаганду гомосексуалізму

Політика 14:30, 21.08, 2020

Івано-Франківська міська рада звернулася до голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з вимогою підтримати “законодавчі ініціативи щодо охорони сім’ї, дитинства, материнства і батьківства”.

“Викликає глибоку стурбованість зростаюча тенденція публічної пропаганди аморальних відхилень від конституційної норми сім’ї, зазначеної в ст. 51 Конституції України, що унеможливлює виховання дітей в конституційному руслі, чим порушуються права дітей та їхніх батьків. Тому запровадження адміністративної відповідальності за пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму є важливим кроком, якого давно очікує українське суспільство”, – йдеться у зверненні.

Депутати вважають, що їхня вимога не суперечить європейському вектору розвитку України, і звертають увагу на приклади Угорщини та Польщі, які законодавчо захищають традиційні сімейні цінності.

“Висловлюємо підтримку законодавчих ініціатив щодо охорони сім’ї, дитинства, материнства та батьківства та просимо Верховну Раду України восени цього року підтримати проєкт закону №3916 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони сім’ї, дитинства, материнства і батьківства” та проєкт закону №3917 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму”, – йдеться у зверненні міськради.

Підтримати це звернення франківських депутатів закликала народна депутатка України, мажоритарниця від Івано-Франківська Оксана Савчук (“Свобода”). На сесії вона виступила з довгою промовою про потребу захистити “традиційні цінності”, штрафувати за зміну статі і викладати в школах християнську етику.

З єдиним зауваженням стосовно звернення на сесії виступив голова фракції “Європейська Солідарність” Петро Шкутяк.

“Якби ми суворо трималися традиційних цінностей, ви б не представляли місто Івано-Франківськ у Верховній Раді. Бо за традиційними цінностями жінка має сидіти вдома, варити борщ і прибирати. І жінки дуже довго боролися за свої права, за участь в політиці… Я веду до того, що треба б обережніше вживати словосполучення “традиційні цінності”, – сказав Шкутяк.

У відповідь Оксана Савчук зазначила, що “акцентувала лише на моментах, які збурюють нашу українську ідентичність”.

Більшість депутатів міськради підтримали звернення.

Нагадаємо, ініціаторами згаданих у зверненні проєктів законів є народні депутати від фракції “Слуга народу” Олена Лис та Георгій Мазурашу. Головні “новації”, які передбачають ці документи, – вилучення з усього вітчизняного законодавства “гендерної термінології”, заміну терміну “гендер” на “рівність прав та можливостей жінок та чоловіків”, штрафи за пропаганду ЛГБТ, підвищення державного мита за подання заяви на розірвання шлюбу з побутових причин без факту подружньої зради чи насильства у подружжі.

Івано-Франківська міська рада вимагає запровадити покарання за пропаганду гомосексуалізму

Нагадаємо, це не перше подібне звернення міської ради. Як писав КУРС, у грудні 2017 року Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до керівництва держави з вимогою законодавчо заборонити пропаганду гомосексуалізму в країні та захистити традиційну сім’ю. Звернення тоді викликало насмішки та обурення у користувачів соцмереж, про нього відгукнулися відомі блогери, активісти, правозахисники, політики.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: