fbpx

Івано-Франківська міськрада закликала Кабмін спростити умови отримання субсидій для населення

Політика 17:03, 18.05, 2021

Депутати Івано-Франківської міської ради підтримали звернення «Європейської Солідарності» до президента та Кабінету міністрів з вимогою забезпечити виплату субсидій малозабезпеченим українцям.

НА ФОТО: Бланки заяви та декларації можна роздрукувати з сайту Мінсоцполітики

У зверненні зазначається, що команда президента Володимира Зеленського продовжує звуження соціальних прав українців.

«Після перенесення термінів широко розрекламованого підвищення пенсій та мінімальної зарплати, скасування підвищень зарплат вчителям та медикам, відсутності індексацій пенсій чорнобильцям, військовим пенсіонерам, науковцям та іншим під «каток» антисоціальної політики влади потрапили субсидіанти», – йдеться у зверненні.

Через ухвалені Урядом нововведення з 1 травня кожна родина, яка отримує субсидію, для її переоформлення повинна заново здати заяву і декларацію доходів і видатків. В результаті близько 3 млн українських родин зобов’язані знову йти на поклон до чиновників, принести купу папірців, довідок та виписок для того, щоб отримати допомогу від держави.

«Слід зазначити, що після докорінної реформи системи субсидій командою Петра Порошенка з 2015 року субсидію можна було отримати лише за заявою громадянина. А переоформлення субсидій відбувалося автоматично. Без потреби подачі нових заяв, стояння в чергах та подання нових декларацій і довідок. І все це фактично зруйновано нинішньою некомпетентною владою», – відзначила депутка Надія Когутяк.

Ше одним ударом для субсидіантів стало рішення Уряду ліквідувати комісії місцевих органів влади щодо призначення субсидій. Ці комісії розглядали різні життєві ситуації претендентів на субсидії, винятки з правил та особливості кожної родини.

«Станом на сьогодні близько 40% субсидій було призначено саме цими комісіями. Ліквідація комісій призведе до втрати права на отримання допомоги від держави значної кількості українців», – відзначається у зверненні.

Відповідно міська рада вимагає від Уряду негайно:

  • скасувати постанову щодо нововведень в оформленні та призначенні субсидій;
  • переоформити всім субсидіантам на новий термін належні їм субсидії в автоматичному режимі;
  • відмовитися від подачі декларацій субсидіантами, натомість здійснювати призначення субсидій, використовуючи бази даних органів державної влади, Пенсійного фонду, Державної фіскальної служби;
  • повернути нормативи нарахування субсидій, які діяли в опалювальні періоди 2016-18 років;
  • внести на розгляд ВРУ проєкт Змін до Закону про держбюджет на 2021 рік з метою додаткового фінансування програми субсидій в Україні.

ПРОМО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: