fbpx

Івано-Франківська облрада вимагає визнати вибори у 87-му окрузі недійсними і оголосити перевибори

Політика 13:29, 06.04, 2021

Івано-Франківська обласна рада звернулася до Президента, Верховної Ради, СБУ, Офісу Генпрокурора і ЦВК з вимогою розслідувати факти порушень виборчого законодавства суб’єктами виборчого процесу на виборах народного депутата у 87 ОВО і оголосити перевибори, повідомляє пресслужба “Європейської Солідарності Івано-Франківськ”.

Проєкт звернення зачитав заступник голови обласної ради Микола Палійчук.

«Події, як протягом останніх днів відбувалися в одномандатному виборчому окрузі № 87, не можна назвати демократією, а самі вибори вільними», – зазначив Палійчук.

За його словами, відбулося фактичне призначення, а не вибір переможця.

«Вільні демократичні вибори в Україні — це здобуток, який ми, громадяни України, ніколи не віддамо. Зеленський має собі це закарбувати. Якби не вільні вибори, забезпечені Петром Порошенком, Зеленський ніколи б не був Президентом України», – виступив депутат від «Європейської Солідарності» Роман Ткач.

Голова фракції «Європейська Солідарність» Ростислав Кукурудз зазначив, що «ЄС» виступає за визнання результатів виборів недійсними і проведення повторних виборів народного депутата у 87 ОВО.

«Сьогодні демократичні цінності, найбільшою з яких є вільні, чесні вибори, у нас на Івано-Франківщині опинилися десь далеко, десь у темному місці. Найгірше, що це може повторитися на наступних виборах уже по всій Україні.

Ми послідовні у тому, що сьогодні неможливо встановити істинний результат виборів. Тому виступаємо за визнання результатів виборів недійсними і проведення повторних виборів», – сказав Ростислав Кукурудз.

У зверненні Івано-Франківська обласна рада закликає вищі органи державної влади і ЦВК «взяти на себе відповідальність і забезпечити верховенство права». Депутати вимагають:

  • проведення об’єктивного розслідування можливих порушень та притягнення до відповідальності винних осіб;
  • дати належну правову оцінку діям спецпідрозділу СБУ, який вривався у приміщення ОВК 87;
  • забезпечити об’єктивне розслідування факту проникнення невідомих осіб у приміщення ОВК;
  • визнати вибори народного депутата України недійсними та оголосити повторні вибори.

За пропозицією Романа Ткача, з проєкту рішення виключили пункт про створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради щодо розслідування фактів порушень виборчого законодавства на виборах у 87 ОВО.

«У нас у Верховній Раді монобільшість. Не треба нам ніякої слідчої комісії. У нас є правоохоронні органи, хай вони цим займаються», – сказав Роман Ткач.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: