fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Міська рада Франківська звернулася до Зеленського і Разумкова, щоби зменшили заставу на місцевих виборах

Міська рада Франківська звернулася до Зеленського і Разумкова, щоби зменшили заставу на місцевих виборах

Політика 10:58, 24.01, 2020

На позачерговій сесії Івано-Франківської міської ради прийняли звернення до Президента, Голови ВРУ та голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Звернення зачитав секратр міськради Віктор Синишин.

Франківські депутати у зверненні висловили обурення новою редакцією Виборчого кодексу України, який набрав чинності 1 січня 2020 року.

КУРС писав, що грошова застава для кандидатів на мера Франківська зросла до 340 тис. грн

“У новій редакції Виборчого кодексу України містяться неприйнятні норми збільшення грошової застави для кандидатів у міські голови у містах з кількістю виборців понад 90 тисяч та виборчих списків партій до місцевих рад (обласних та міських з кількістю виборців більш як 90 тисяч) майже у 40 разів порівняно з місцевою виборчою кампанією 2015 року.

Так, згідно з прийнятими змінами розмір грошової застави для реєстрації партійного списку на наступних виборах до Івано-Франківської міської ради складатиме 340 тис. грн. Таким же самим буде і розмір  грошової застави для кандидатів на посаду міського голови.

Це особливо обурливо, оскільки не відбулося суттєвих змін у розмірах грошових застав для кандидатів у Президенти України та виборчих списків партій до Верховної Ради України порівняно з розмірами, які були встановлені чинними до ухвалення Виборчого кодексу України законами”, – йдеться у тексті звернення.

Депутати вважають, що сума застави є непомірною – перевищує в рази середній річний дохід в Україні, який становив у 2019 році близько 125 тисяч гривень.

“Насправді це дискримінаційна норма, і вона позбавить тих, які не мають грошей, брати участь. Тобто зараз можуть брати участь у виборах лише люди Коломойського чи Медведчука”, – сказав міський голова Руслан Марцінків.

Неприйнятним, вважають депутати, є й те, що для загальнонаціональних та місцевих виборів застосовуються різні принципи для розрахунку розміру грошової застави. І ці принципи дискримінаційні щодо місцевих рад, у яких розмір грошової застави у розрахунку на одного виборця майже в п’ятнадцять разів більше, ніж на парламентських, і в понад 20 разів більше, ніж на президентських виборах.

Відтак франківські обранці висловилюють підтримку законопроєкту, що усуває дискримінаційний підхід до грошової застави для учасників місцевих виборів. 17 січня франківська нардепка Оксана Савчук зареєструвала у Верховній Раді проєкт Закону № 2769 «Про внесення змін до статті 225 Виборчого кодексу України (щодо розміру грошової застави)», його співавторами стали ще 20 народних депутатів із різних фракцій: Батьківщина, Голос, ЄС, групи «Довіра» та представників СН.

“Просимо невідкладно розглянути зареєстрований проєкт Закону № 2769 в Комітеті Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування і винести на розгляд парламенту”, – наполягають депутати Івано-Франківської міської ради.

“Якщо зміни будуть прийняті, розмір застави буде зменшений на 50% від того, що зараз пропонують, або й більше”, – обґрунтувала законопроєкт на сесії Оксана Савчук.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: