fbpx

На Прикарпатті впроваджуватимуть пілотні стратегії адаптації до зміни клімату

Політика 17:33, 02.08, 2022

Івано-Франківська область – одна з трьох областей, в яких будуть впроваджуватися пілотні стратегії адаптації до зміни клімату та відповідні плани їх реалізації за кошти Європейського Союзу.

Про це повідомили на сайті ОДА.

Глобальне потепління є головним з індикаторів зміни клімату. Причиною потепління є температурний дисбаланс планети Земля, спричинений збільшенням концентрації парникових газів в атмосфері у результаті згорання викопного палива, знеліснення, деградації ґрунтів та сільськогосподарських земель. Надлишкове тепло, що утримується біля поверхні Землі, в основному спричиняє підвищення температури океанів, а невелика його частина призводить до підвищення температури атмосфери.

З початку промислової революції до сьогоднішніх днів глобальна температура Землі постійно зростає. Навіть незначне зростання температури суттєво впливає на людину та природу, передусім на доступність джерел води, ефективне ведення сільського, лісового, рибного господарства, а також зумовлює поширення хвороб та шкідників, більш часті хвилі тепла, повені, посухи та лісові пожежі. Дедалі більше порушується стабільність кліматичної системи Землі, що складається з атмосфери, океанів, суші, льодовиків та біосфери.

Проблема зміни клімату постійно розглядається міжнародним суспільством на найвищому рівні для стабілізації клімату та створення для людей безпечних умов існування.

Для кліматичної стабілізації на Землі всім державам необхідно скоротити викиди парникових газів. Це можливо зробити за рахунок впровадження енергозберігаючих технологій та розвитку відновлювальної енергетики.

На міжнародному та вітчизняному рівнях щодо цього вже прийнято та ратифіковано низку документів, зокрема такі як: Паризька угода (ратифікована Україною 14 липня 2016 року); Концепція реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2030 року та План заходів щодо виконання Концепції; Стратегія низьковуглецевого розвитку України до 2050 року; Національний кадастр антропогенних викидів із джерел та абсорбції поглиначами парникових газів та інші.

За рішенням наглядової ради Проєкту міжнародної технічної допомоги «Посилення спроможності регіональних та місцевих органів влади для впровадження та застосування законодавства ЄС у сферах захисту навколишнього середовища, протидії кліматичним змінам та розвитку інфраструктурних проєктів» (Проєкт APENA 3), який впроваджується Представництвом Європейського Союзу в Україні, Івано-Франківську область обрано як одну з трьох областей, в яких будуть впроваджуватися пілотні стратегії адаптації до зміни клімату та відповідні плани їх реалізації за кошти Європейського Союзу.

З метою продовження роботи над реалізацією проєкту APENA 3 представники проєкту APENA 3 виконали роботи на Прикарпатті, які необхідні для розробки регіональної стратегії із адаптації до змін клімату, а саме:

– провели збір даних та вихідної інформації на рівні структурних підрозділів обласної державної адміністрації та територіальних громад області;

– розробили методологію написання регіональних стратегій із адаптації до змін клімату, яка знаходиться на погодженні Міндовкілля;

– провели робочі онлайн-зустрічі на рівні територіальних громад;

– провели збір кліматичних даних для розробки документа щодо кліматичних ризиків та загроз;

– розпочали роботу з написання загальних розділів стратегії з адаптації до зміни клімату.

26 травня 2022 року міжнародні експерти проєкту APENA 3 на засіданні сесії генеральної асамблеї Європейського союзу геологічних наук презентували напрацювання стосовно стратегії адаптації до змін клімату.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: