fbpx

На шляху розвитку громади: у селі Пнів на Надвірнянщині побувала економічний експерт з Латвії

Політика 18:09, 03.09, 2019

Доктор економічних наук, експерт з Латвії Еліта Єрмолаєва надала свої рекомендації щодо втілення «Плану економічного розвитку села Пнів». Його розробив депутат Надвірнянської районної ради від партії «ВОЛЯ» Андрій Гунда спільно з депутатським корпусом Пнівської сільської ради.

«Протягом 2016-2018 року розробляли цей проєкт та обговорили його на засіданнях Робочої групи. Він відбувається в рамках співробітництва Європейського Союзу з Україною в рамках Проєкту «Мери за економічне зростання». У 2017 ми написали один з найкращих проєктів по економічному зростанню в Україні. Для обміну досвіду їздив в 2019 році у Нідерланди, де відвідував муніципалітети і знайомився з основними провідними практиками місцевого самоврядування», – розповідає депутат Надвірнянської райради від «ВОЛІ». 

Для обміну досвідом приїхала в село Пнів і експерт з Латвії Еліта Єрмолаєва. Протягом 26-31 серпня вона провела зустрічі з підприємцями, активом та депутатами, оглянула інфраструктуру, туристичні об’єкти та надала рекомендації щодо втілення плану економічного розвитку. 

На шляху розвитку громади: у селі Пнів на Надвірнянщині побувала економічний експерт з Латвії 1
На шляху розвитку громади: у селі Пнів на Надвірнянщині побувала економічний експерт з Латвії 3
На шляху розвитку громади: у селі Пнів на Надвірнянщині побувала економічний експерт з Латвії 5
На шляху розвитку громади: у селі Пнів на Надвірнянщині побувала економічний експерт з Латвії 7
На шляху розвитку громади: у селі Пнів на Надвірнянщині побувала економічний експерт з Латвії 9

«В подальшому ми подаватимемо заходи згідно з проєктом для співфінансування ЄС. Зокрема, в рамках проєкту ми плануємо створити біля Пнівського замку Центр спадщини, музей побуту та ремесл гуцульського краю просто неба. Хочемо, згідно з Планом для залучення туристів, започаткувати у Пневі проведення традиційного чемпіонату з мініфутболу української діаспори. Ці основні проєкти ми плануємо почати реалізовувати в 2020 році», – говорить Андрій Гунда. 

Він також зазначає, що перспективний план щодо розвитку громади села Пнів, окрім туристичної складової, включає й інші заходи. Зокрема, й щодо розвитку підприємництва:  

«Йдеться про створення та забезпечення діяльності ради підприємців громади, організацію гуртків підприємництва та профорієнтації для школярів. Також про налагодження співпраці із закладами вищої та професійно-технічної освіти для організації проходження виробничої практики на базі місцевих підприємств, проведення навчальних заходів для місцевих підприємців та їхніх працівників, інформування підприємців про можливості фінансової підтримки тощо».

Окрім того, проєкт передбачає створення структурного виконавчого підрозділу сільської ради з питань промоції та підприємництва, вивчення можливостей створення сучасного центру бізнес-послуг у селі Пнів. 

Відзначимо, що робота над планом розвитку громади села Пнів розпочалась у січні 2019 року. 

«За цей час нам вдалось багато чого уже зробити. В тому числі громада села Пнів та депутатський корпус долучились до проведення фестивалю на Пнівському замку», – говорить Андрій Гунда.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: