fbpx

ОДА погодила приєднання Підлужжя і Чернієва до Франківська

Політика 16:18, 04.09, 2019

Івано-Франківська ОДА затвердила висновок щодо відповідності проєктів рішень про добровільне приєднання до Івано-Франківська Підлузької і Черніївської сільрад.

Фото розпорядження голови ІФ ОДА Дениса Шмигаля від 3 вересня у мережі “Фейсбук” оприлюднив мер Івано-Франківська Руслан Марцінків.

ОДА погодила приєднання Підлужжя і Чернієва до Франківська 1

“Громади зробили ще один крок назустріч ОТГ! Маємо висновок від ОДА, вони благословили наш союз. А якщо серйозно, то так твориться історія нового Івано-Франківська! Далі – наша міськрада і дві сільські мають проголосувати за остаточне рішення “Про добровільне об’єднання”. Тоді справа лиш за технічними процедурами”, – написав Марцінків.

Нагадаємо, 16 серпня рішення про приєднання до Івано-Франківська сіл Черніїв і Підлужжя підтримала сесія міської ради.

Процес створення ОТГ в Івано-Франківську розпочався у січні 2019 року, коли село Вовчинець заявило про намір створити власну ОТГ.

Міський голова Руслан Марцінків почав активно об’їжджати навколишні села й агітувати їх при’єднуватися до Франківська. Результатом стали підписані угоди про співпрацю. Села отримують фінансову допомогу від Івано-Франківська, а їхні мешканці можуть отримати картки іванофранківців, користуватися освітніми і медичними закладами. Натомість вони без погодження Франківська не можуть приєднуватися до інших ОТГ.

Першим таку угоду з містом підписала Колодіївка. Сільрада виторгувала у Франківська мільйон гривень і картки франківця за неприєднання до Вовчинецької ОТГ.

Далі такі Угоди були підписані з сільрадами Узина, Добровлян, Підлужжя, Підпечер та Чукалівки.

Потенційно до Івано-Франківської ОТГ можуть увійти села Вовчинець, Угорники, Микитинці, Крихівці, Хриплин, Угринів, Узин, Березівка, Добровляни, Загвіздя, Колодіївка, Підлісся, Підлужжя, Підпечери, Рибне, Черніїв, Чукалівка, Драгомирчани, Лисець, Старий Лисець, Радча, місто Тисмениця.

Села Вовчинець, Угорники, Микитинці, Хриплин, Крихівці як адміністративні територіальні громади пропонують залишити в складі Івано-Франківської міської ради.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: