fbpx

Депутати погодили приєднання Чернієва і Підлужжя до Франківська

Політика 10:55, 16.08, 2019

З 1 січня 2020 року Івано-Франківськ, Підлужжя та Черніїв матимуть спільний бюджет.

“Сьогодні ми починаємо процедуру створення ОТГ. Для Франківська це історичне рішення. Місто має розвиватися. Ми повинні отримати доступ до нових інвестиційних проєктів, земель, які є поза населеними пунктами”, – виступив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Мер зазначив, що процес об’єднання потрібно завершити до жовтня, щоб з 1 січня 2020 року жити за спільним бюджетом.

“Вважаю, що об’єднання наших сіл з Івано-Франківськом – велика перемога для нас всіх. Виграють громади, люди разом. Дякую вам за довіру”, – сказав перед голосуванням сільський голова Чернієва Богдан Грейда.

30 депутатів міськради проголосували за надання згоди на добровільне приєднання Черніївської і Підлузької сільрад Тисменицького району до Івано-Франківська.

Перед цим рішення про приєднання до Франківська ухвалили сесії сільрад.

Процес створення ОТГ в Івано-Франківську розпочався у січні 2019 року, коли село Вовчинець заявило про намір створити власну ОТГ.

Міський голова Руслан Марцінків почав активно об’їжджати навколишні села й агітувати їх при’єднуватися до Франківська. Результатом стали підписані угоди про співпрацю. Села отримують фінансову допомогу від Івано-Франківська, а їх мешканці можуть отримати картки іванофранківців, користуватися освітніми і медичними закладами. Натомість вони без погодження Франківська не можуть приєднуватися до інших ОТГ.

Першим таку угоду з містом підписала Колодіївка. Сільрада виторгувала у Франківська мільйон гривень і картки франківця за неприєднання до Вовчинецької ОТГ.

Далі такі Угоди були підписані з сільрадами Узина, Добровлян, Підлужжя, Підпечер та Чукалівки.

Потенційно до Івано-Франківської ОТГ можуть увійти села Вовчинець, Угорники, Микитинці, Крихівці, Хриплин, Угринів, Узин, Березівка, Добровляни, Загвіздя, Колодіївка, Підлісся, Підлужжя, Підпечери, Рибне, Черніїв, Чукалівка, Драгомирчани, Лисець, Старий Лисець, Радча, місто Тисмениця.

Села Вовчинець, Угорники, Микитинці, Хриплин, Крихівці як адміністративні територіальні громади пропонують залишити в складі Івано-Франківської міської ради.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: