fbpx

Перший заступник мера Франківська Микола Вітенко уникнув відповідальності за незадекларовану спадщину

Політика 20:51, 04.09, 2019

Івано-Франківський міський суд визнав винним першого заступника міського голови Миколу Вітенка у вчиненні корупційного адмінпорушення. Але не притягнув його до відповідальності через те, що той не ходив до суду.

Перший заступник міського голови Івано-Франківська Микола Вітенко, який є також депутатом обласної ради, на початку лютого минулого року отримав у спадщину земельну ділянку площею 0,25 га під будівництво у селі Хлібичин Коломийського району вартістю 123 568,54 грн.

Оскільки ця сума перевищує поріг 50 прожиткових мінімумів доходів громадян, встановлений на 1 січня 2018 року (88 100 гривень), Вітенко мав протягом 10 днів подати до НАЗК повідомлення про зміни у майновому стані.

Оскільки він цього не зробив, то вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП – неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

Однак правоохоронці склали на Вітенка протокол лише 22 травня 2019 року.

Після того Вітенко п’ять разів не з’явився до суду. А на шостий не визнав своєї вини та просив суд закрити провадження у зв’язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Як йдеться в постанові суду, порушника можна притягнути до відповідальності протягом трьох місяців з дня виявлення порушення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Оскільки Вітенко до суду не з’являвся, суд визнав його винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, але одночасно закрив провадження у зв’язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення.

Перший заступник мера Франківська Микола Вітенко уникнув відповідальності за незадекларовану спадщину 1

Нагадаємо, раніше так само уникнули відповідальності за корупційне адмінпорушення міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків та секретар міської ради Віктор Синишин.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: