fbpx

Помер викладач Прикарпатського університету

Політика 18:18, 04.02, 2020

4 лютого на 70-му році життя передчасно перестало битися серце кандидата історичних наук, доцента кафедри історії України і методики викладання історії факультету історії, політології і міжнародних відносин  Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Бурдуланюка Василя Миколайовича. Про це інформує пресслужба університету.                                                          

Помер викладач Прикарпатського університету 1

“Ректорат, профспілковий комітет, колективи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, факультету історії, політології і міжнародних відносин та кафедри історії України і методики викладання історії глибоко сумують з приводу смерті колеги і висловлюють щирі співчуття рідним і близьким покійного”, – йдеться в повідомленні.

Панахида відбудеться 5 лютого о 16:00 год (Будинок смутку, вул. Ребета, 3). Похорон – 6 лютого об 11:00 год. (Будинок смутку, вул. Ребета, 3).

Василь Миколайович Бурдуланюк народився 2 лютого 1951 р. у с. Стопчатів Косівського району в селянській сім’ї.

В 1968–1973 рр. навчався на історичному факультеті Львівського державного університету імені Івана Франка, був керівником студентського наукового гуртка при кафедрі історії України. З гуртківцями тоді тісно співпрацювали завідувач кафедри історії України проф. Кравець М. М. та проф. кафедри Кісь Я. П. У 1973 до 1974 р. був учителем історії Прибилівської школи Тлумацького району.

У 1974–1987 рр. працював на різних посадах (консультант, вчений секретар, заступник голови правління) в обласній організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури. За його ініціативи у 1980-х рр. в Івано-Франківській області було встановлено понад 30 пам’яток і пам’ятних меморіальних дощок діячам науки і культури краю.

Із грудня 1987 р. працював на посаді викладача кафедри історії СРСР та УРСР Івано-Франківського державного педагогічного інституту імені Василя Стефаника, а з 1991 р. – асистент, старший викладач, доцент кафедри історії України Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

У 1996 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Культурні зв’язки Галичини з Наддніпрянською Україною в кінці ХІХ – на початку ХХ століть» (спецрада Чернівецького державного університету імені Юрія Федьковича). На факультеті історії, політології і міжнародних відносин викладав нормативні курси «Історія України пізнього середньовіччя (друга половина ХІV – перша половина ХVІІ ст.)» для студентів спеціальностей «Історія та археологія» і «Середня освіта (історія)» та «Історія України» для студентів неісторичних спеціальностей.

Автор понад 200 наукових і науково-популярних публікацій з історії української науки і культури, історичного краєзнавства та пам’яткознавства Галичини. За особливий вклад у справу виявлення, вивчення і пропаганди пам’яток історико-культурної спадщини Василю Миколайовичу Бурдуланюку присуджено обласну премію імені І. Вагилевича і звання «Лауреат обласної премії імені Івана Вагилевича».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: