fbpx

Шевченко оскаржує в суді рішення ОВК, які відняли в нього голоси

Політика 22:13, 04.04, 2021

Кандидат у народні депутати від партії “За майбутнє” на проміжних виборах до Верховної Ради України у 87-му окрузі Олександр Шевченко оскаржує рішення Окружної виборчої комісії про перерахунок бюлетенів на 20 дільницях, а також планує оскаржити рішення комісії про визнання недійсними результатів голосування на 5 дільницях.

Нагадаємо, ОВК з досить сумнівних причин прийняла рішення про повторний підрахунок на 20 дільницях. Під час повторного підрахунку голосів ОВК виявила розбіжність у голосах за Олександра Шевченка на 6 дільницях, виявивши у пачках меншу кількість бюлетенів, ніж вказано у протоколі дільничної виборчої комісії. За даними протоколів 6 ДВК, за кандидата разом було віддано 1676 голосів, натомість повторний підрахунок підтвердив наявність лише 1172 бюлетенів на його підтримку. Причому дані протоколів ДВК та повторного підрахунку голосів не збігаються лише у кількості бюлетенів на підтримку Шевченка. У штабі Шевченка обґрунтовано підозрюють, що бюлетені зникли вже в приміщенні самої ОВК.

Крім того, на 5 дільницях ОВК визнала голосування недійсним з причин недоліків оформлення списків виборців для голосування за місцем перебування. Це дільниці № 260025 у Маняві, № 260028 у селі Монастирчани, ДВК 261030 у Микуличині, № 261027 у Яремчі та № 260515 у селі Парище. На цих дільницях найбільше голосів також отримав Шевченко.

Внаслідок цих рішень ОВК Шевченко втратив перевагу в голосах над кандидатом від “Слуги народу” Василем Вірастюком.

Станом на обід 4 квітня Окружний адміністративний суд Івано-Франківська розглянув 8 справ за позовами Олександра Шевченка щодо скасування рішення про повторниий підрахунок голосів, в 6 справах суд йому відмовив, у 2 – кандидат сам відмовився від заявлених вимог. Втім, увечері Шевченко повідомив про два рішення на свою користь.

Так, суд визнав незаконними рішення ОВК про перерахунок бюлетенів на дільниці №260028 (с. Монастирчани) і на дільниці №260012 (с. Горохолин Ліс).

“Вітаю членів ДВК! Ви діяли правильно! А те, що витворяли представники окружної комісії в м. Надвірна, — ганьба!” – написав Олександр Шевченко на своїй сторінці у фейсбуці.

Шевченко також заявив, що буде оскаржувати в апеляції рішення суду про відмову в задоволенні його позовів.

Нагадаємо, сьогодні, 4 квітня, о 7 ранку Окружна виборча комісія оголосила про завершення підрахунку голосів на окрузі №87. За результатами протоколу, складеного ОВК,  найбільшу кількість голосів виборців отримав кандидат від «Слуги народу» Василь Вірастюк – 15 076 (31,25%), Олександр Шевченко від партії «За Майбутнє» – 14 327 (29,69%), Руслан Кошулинський (ВО “Свобода”) – 13 927 (28,86%).

Підрахунок голосів і обробка протоколів ДВК на ОВК тривали шість діб і супроводжувалися скандалами, пікетами, численними ротаціями членів ОВК, залученням бійців спецпризначення, втручанням десятків нардепів від “Слуги народу” в роботу комісії.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: