fbpx

Урядовці Зеленського розповіли прикарпатцям, як перемогти Росію на Донбасі

Суспільство 15:07, 07.10, 2019

Представники уряду спробували пояснити, які кроки для припинення війни будуть здійснені найближчим часом, за які «червоні лінії» влада не заступатиме та навіщо Україна погодилася на «формулу Штайнмаєра».

У рамках програми «Діалоги про Україну» в Івано-Франківській облдержадміністрації  представники уряду зустрілися з прикарпатцями, щоб розповісти про мирне врегулювання на Донбасі.

Зустріч відкрив голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль. Атовці нагадали йому, що такий захід варто розпочати з хвилини мовчання за полеглих у війні. Він перепросив, пояснивши розгубленість хвилюванням. Присутні вшанували пам’ять загиблих.

“Платимо непомірну, незрозумілу ціну. Бо молоді люди, які мають будувати Україну, гинуть за якісь політичні інтереси. Війну може завершити агресор, або перемога. Ми говоримо про гібридну війну, а в ній не можна просто перемоги військовим шляхом… Війну треба перевести в дипломатичне русло, і тоді ніхто не буде гинути за чиїсь політичні амбіції”, – заявив Шмигаль.

Він нагадав, що власну позицію з цього приводу озвучив на засіданні сесії Івано-Франківської облради і вона залишається незмінна.

За його словами, перемога потрібна на трьох фронтах – інформаційному, військовому та дипломатичному. Саме тому потрібен діалог з громадськістю.

Денис Шмигаль розповів, що три години провів у військкоматі та отримав оновлений військовий квиток. Поспілкувався з мамами військових та переконався, що жертви потрібно припиняти. На переконання посадовця, три четвертих війни ведуться зараз в інформаційному полі, “тому делегація привезла до Івано-Франківська правдиву інформацію”.

“Від того, які меседжі ми дамо президенту, залежить, як будемо виходити з цієї внутрішньої кризи”, – зазначив Шмигаль.

Перший заступник міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Антон Колумбет під час розмови зазначив, що для ветеранів в Уряді наразі готують нові ініціативи та покращення.

Заступник міністра оборони України Аліна Фролова зачепила питання розведення військ. Вона нагадала, що спроба була у 2016 році, однак військові тоді повернулися на позиції “через зміну ситуації”. Тепер планують перезапустити процес, щоб збільшити відстань і уникнути втрат.

“Що це значить? Відвели від теперішньої точки на 1 км назад, і на цій території починає працювати поліція і Нацгвардія. На цій території починають втілювати інфраструктурні проєкти. Відведення має бути дзеркальне. Починається на сьомий день повного припинення вогню”, – пояснила Фролова.

Вона додала, що на звільнених територіях буде працювати поліція, ОБСЄ та сили Спільного центру контролю, до яких входять наші військові. Що це за спільні центри, з ким спільні – посадовиця не уточнювала.

Сьогодні, за словами замміністерки, почалося відведення військ і населення ці дії підтримує, а війська спокійні та готують нові позиції.

Пізніше в ході запитань і відповідей з’ясувалося, що вже відвели українські війська у Станиці Луганській і зараз розбирають інженерні конструкції, тобто укріплення. Позиції, на які відійде українська армія, ще не готові. За словами Фролової, на місці міністр оборони і він особисто запевнив її, що нові позиції готуються. Посадовиця стверджує, що вони будуть такими, щоби не збільшити втрат серед українських військових.

Зазначимо, що тим часом в мережі поширюють колективне звернення жителів Золотого до президента, в якому вони просять не відводити українських військ з бойових позицій, оскільки вони гарантують безпеку населення.

Урядовці Зеленського розповіли прикарпатцям, як перемогти Росію на Донбасі 1

Аліна Фролова сказала, що поки не йдеться про відведення військ по всій лінії розмежування, бо це “трудний процес, він не може бути бистрим”. Тому зараз вирішено, що війська відступають тільки на території трьох населених пунктів – це Станиця Луганська, Золоте і Петрівське.

Політичний директор Міністерства закордонних справ України Олексій Макеєв розповів, що після того, як українська сторона погодилась на деякі умови Москви, почали звільняти українських полонених:

“Тепер починаємо відведення і чекаємо в Парижі, що Кремль почне виконувати свої зобов’язання… Це буде дуже складно, тому нам потрібна довіра суспільства, спокій, і сподіваємося на підтримку міжнародної спільноти”, – сказав Макеєв.

Він також зазначив, що новий закон про вибори на тимчасово окупованих територіях буде написаний публічно і почне діяти з 1 січня 2020 року. Вибори відбудуться тільки тоді, коли всі політичні партії зможуть на рівних умовах проводити передвиборчу кампанію. Для того з території мають бути виведені усі збройні формування і роззброєні незаконні збройні формування.

“Вибори в Горлівці не мають нічим відрізнятися від виборів у Тернополі і Франківську. І над цим ми працюємо”, – зауважив Макеєв.

Антон Колумбет додав, що очікується, шо Росія відведе свої війська і припинить підтримку незаконних збройних формувань.

Для переселенців введуть перереєстрацію, тоді вони зможуть приїхати і проголосувати, за кого хочуть.

“Ніколи вже не буде, що перемога буде виключно військовою. Мир є кінцевою точкою, а війна ведеться на всіх етапах – від кіберпростору до інформаційного і до військового. Може, мир не буде виглядати так, що от ми прийдемо кудись і поставимо прапор, але ми до миру дійдемо, ми це зробимо”, – додала Аліна Фролова.

Атовці, які воювали під Золотим, зауважили, що відхід української армії означає здачу укріплених позиційних висот і фактичну здачу Бахмутської траси. Стрілковий контроль противника над Бахмутською трасою означатиме погіршення позиції українських військ. На запитання ветеранів, чи Міноборони розуміє ризики пропонованого відведення, того, що ворог займе облаштовані передові позиції і це призведе до збільшення втрат серед військових, міністерка наголосила, що йдеться про 7 днів без обстрілів з обох сторін. Українська сторона цієї домовленості дотримується. “Оскільки умова про припинення вогню з того боку не виконується, то ми чекаємо”, – озвучила вона позицію по Золотому.

“Здача позицій не передбачається, є технічне розведення. Воно має бути дзеркальним. Над цим працюють військові спеціалісти, які це вже робили в 2016 році”, – додала вона. 

На запитання, для чого повторювати безуспішний сценарій відведення 2016 року, коли українським військам після відходу довелося з втратами відбивати територію, адже російські збройні формування не виконали умов і не припинили війни, Фролова сказала, що розведення – це тільки частина великого плану з врегулювання ситуації на Донбасі. 

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: