fbpx

"Всі вибачилися": голова єврейської громади Коломиї каже, що антисемітизму не було

Політика 10:17, 13.05, 2020
НА ФОТО: Яків Заліщикер, фото theukrainians

Очільник Нацполіції України Ігор Клименко вибачився перед головою єврейської громади міста Коломиї, що на Івано-Франківщині, за неправомірні дії своїх підлеглих.

Про це журналістам Суспільного повідомив Яків Заліщикер.

Яків Заліщикер каже, що ніяк не може отримати письмову вказівку з департаменту МВС України, яку дали місцевим поліцейським: “Мені обіцяли, що завтра її привезуть. Щоб ми розуміли, звідки ноги ростуть. Ми маємо знати, хто дав таку вказівку, яка суперечить чинному законодавству”.

Із журналістами Суспільного він зустрівся одразу після розмови з керівництвом Івано-Франківської ОДА: “Щойно зустрічався з головою нашої ОДА. Він сказав, що не допустить утисків будь-якої громади”.

Також, за словами Якова Заліщикера, йому телефонував начальник департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Андрій Рубель та очільник Національної поліції України Ігор Клименко. Вони вибачилися за дії своїх співробітників.

Голова єврейської громади Коломиї бачить у цій ситуації банальну юридичну помилку поліцейських: “До мене надійшло звернення на телефон. Працівники поліції, які це зробили, не дуже компетентні у тому, що вони написали. Я вважаю, що це була юридична помилка. Ніякого антисемітизму не було. Просто людина написала і не розуміла, що вона написала. Вони всі вибачилися. Приїжджали до мене в Коломию. І навіть вибачався за них керівник поліції України Ігор Клименко. Їх викликали в Київ, і там проводять службове розслідування. Я не бачу в тому нічого страшного. Деякі люди це коментують, але там більше того, чого не треба. Ніякого утиску не було. Це просто була юридична помилка працівника, який це написав, а начальник департаменту підписав, і надіслали мені”.

Проте голова коломийської єврейської громади дивується, чому такий запит в Україні надіслали лише їхній спільноті: “Це дуже незрозуміло. Якщо б усім послали або хоча б у 20-30 громад, я б це ще зрозумів. Але якщо тільки одній…. Деякі українці, мої друзі, дзвонили і казали: “Якщо будете складати ці списки, запишіть і нас. Ми підемо разом з євреями”.

Яків Заліщикер посилається на закон України “Про свободу совісті і релігійні організації”, де чітко зазначено, що втручання в діяльність будь-якої релігійної організації – це справа тонка: “Тому ці організації й відділені від держави, щоб туди ніхто не втручався. Люди самі розберуться, що треба”.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: