fbpx

Я тобі не бренд. Соцмережі засудили Зеленського за сексистську фразу про українок

Політика 19:46, 18.06, 2019

Президент України Володимир Зеленський під час офіційного візиту в Париж 17 червня дозволив собі необережне висловлювання, яке викликало хвилю обурення в Україні.

Виступаючи в найбільшому в світі кампусі стартапів Station F у Франції, Зеленський назвав українських жінок одним з «брендів» країни, пише НВ.

“До речі, я хочу сказати – трохи похвалитися Україною та українцями. Завжди було уявлення в усіх у світі, що Україна – це перш за все сільське господарство, це шахти, це металурги. А туристи завжди казали, що в Україні дуже красиво, дуже смачно і дуже вродливі люди, особливо жінки. Так, все це є, і воно залишається нашим брендом”, – заявив президент.

Після цих слів Зеленський перейшов до опису сильних сторін української IT-індустрії, однак фраза президента про жінок в Україні не залишилася непоміченою. Тепер її широко обговорюють в соцмережах, причому багато хто звинувачує главу держави в сексизмі.

Крім того, українки запустили в соцмережах флешмоб про свої досягнення з хештегом #я_тобі_не_бренд, #янебренд, #янетуристичнийбренд.

Більшість лідерів думок називають висловлювання президента сексистським і закликають принести вибачення українським жінкам.

«‪Вибачення чекають багато жінок в Україні, які не її бренд, а працюють над ростом ВВП та просуванням українського експорту, залученням інвестицій, покращенням іміджу України в світі», – вважає Наталя Микольська, ексзаступник міністра економрозвитку та колишній торговий представник України. 

Красиві жінки – бренд України 😞Президент Володимир Зеленський : «Кстати, я хочу сказать, что, немного похвастаться…

Опубліковано Nataliya Mykolska Понеділок, 17 червня 2019 р.

А голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович вважає, що президенту тепер варто принести вибачення всім українцям.

І про «бренди» від Зеленського. Бренд – це торгівельна марка, використовується для позначення товару. Називати цим словом українських жінок є відвертою образою всіх українців, незалежно від статі.

Опубліковано Volodymyr Viatrovych Понеділок, 17 червня 2019 р.

Блогер Антон Ходза саркастично зазначає, що із Зеленського не вийшло ані гумориста, ані сутенера. 

І гуморист не дуже, і з президентством поки напряги, і сутенер хуйовий. Як пороблено.

Опубліковано Антоном Ходзою Понеділок, 17 червня 2019 р.

Журналіст Олена Яхно, екскерівник пресслужби прокуратури Києва, побачила у висловлюванні президента прояв патріахального радянського устрою, де «жінка – це або функція (борщ, прибирання), або сексуальний об’єкт (попа, сиськи, «туристичний бренд»).

Вона також пригадала аналогічну необережну фразу Віктора Януковича. У 2011 році, виступаючи на українському ланчі в Давосі як президент України, Янукович сказав: «Для того, щоб “увімкнути Україну” [гасло на Євро-2012], достатньо подивитися на неї власними очима, коли почнуть квітнути каштани в Києві. І в містах українських почнуть роздягатися жінки. Побачити цю красу – це чудово».

– Доню, ким ти хочеш стати, коли виростеш?- Люблю, коли красиво і смачно. Стану нашим туристичним брендом!Ок,…

Опубліковано Христиною Морозовою Понеділок, 17 червня 2019 р.

Інші користувачі також порівнюють слова Зеленського із висловлюванням Януковича про жінок, які “роздягаються”.

– Доню, ким ти хочеш стати, коли виростеш?- Люблю, коли красиво і смачно. Стану нашим туристичним брендом!Ок,…

Опубліковано Христиною Морозовою Понеділок, 17 червня 2019 р.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: