fbpx

22 переселенців знайшли прихисток у шелтері для постраждалих від насильства під Франківськом

Суспільство 10:45, 19.07, 2022

Недалеко від Франківська облаштували прихисток для переселенців, які постраждали від сімейного насильства та військової агресії. Вчора шелтер, у якому замешкало 22 людей, відкрили офіційно.

З огляду на безпеку мешканців організатори шелтеру не поширюють інформацію про його локацію. Для прихистку коштом місцевої єпархії ПЦУ переробили приміщення колишньої пожежної служби. В ньому п’ять житлових кімнат, кухня, ванна-пральня. У дворі сушарка для білизни, пісочниця, дитяча гойдалка.

22 переселенців знайшли прихисток у шелтері для постраждалих від насильства під Франківськом 1

За словами однієї з координаторів проєкту Тетяни Іванової, найчастіше від домашнього насильства потерпають жінки з дітьми, але також звертаються і чоловіки. “Ми орієнтуємося на жінок, але не робимо дискримінації за статтю і відкриті для постраждалих людей загалом”, – додає Тетяна.

Опікується шелтером і його мешканцями православна церква і благодійна мережа “Елеос-Україна”. Приватно підтримують прихисток прикарпатські меценати.

22 переселенців знайшли прихисток у шелтері для постраждалих від насильства під Франківськом 2

Техніку в шелтер придбали благодійним коштом, розповів його директор отець Микола Горгула.

Отець Микола – переселенець з Краматорська, там мав парафію, був капеланом прикордонників. Власне на своїй парафії за підтримки мережі організацій “Елеос-Україна” мав відкрити кризову кімнату для постраждалих від сімейного насильства. Кімнату планували розвинути в центр. Через війну проєкт трансформувався, розширився і переїхав на захід України.

В шелтері під Франківськом з переселенцями працюють троє соціальних працівників і психолог. Надалі, щоби потрапити сюди, можна звертатися в соціальні служби за місцем перебування.

Пані Світлана живе у шелтері разом зі своїми п’ятьма дітьми. Жінка вивезла їх з окупації, вдома доглядати за лежачим батьком залишився її чоловік. Кілька місяців мати з дітьми жила в школі, коли почула про прихисток, звернулася до організаторів. Розповідає, що в шелтері вони всі разом мають змогу жити, як сім’я, а ще діти із задоволенням займаються з психологом.

22 переселенців знайшли прихисток у шелтері для постраждалих від насильства під Франківськом 6
Пані Світлана

Цими днями “Елеос-Україна” відкрив шелтери для постраждалих від насилля та військової агресії у трьох областях на заході країни – в Івано-Франківській, Чернівецькій та Рівненській областях. Загалом вони зможуть прийняти близько 100 людей одночасно.

Також на Франківщині “Елеос-Україна” має намір відкрити прихисток для постраждалих від сексуального насильства на війні.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: