fbpx

25 людей з пересадженими органами встановили рекорд на Говерлі

Суспільство 16:54, 29.09, 2019

28 вересня найвищу вершину Карпат – Говерлу одночасно підкорили 25 українців з пересадженими органами.

Цей факт зафіксували як новий рекорд України. Разом з цими людьми на Говерлу піднялись родичі, які є їхніми донорами, лікарі, активісти та представники влади. Загалом, група складалася з майже 100 людей, інформує управління ДСНС в Івано-Франківській області.

Рекордне сходження тривало майже 4 години. Безпеку підкорювачів вершини забезпечували прикарпатські рятувальники, а також супроводжували медики екстреної допомоги. На вершині підняли жовто-блакитний прапор.

Сходження на Говерлу мало на меті звернути увагу суспільства на те, що в Україні вкрай потрібно розвивати трансплантологію. Щороку трансплантації потребує 5 тисяч українців.

Нагадаємо, організатори сходження ставили за мету зруйнувати міфи та стереотипи про життя після трансплантації та продемонструвати суспільству, що трансплантація – це шанс на повноцінне життя.

Також учасники акції просять уряд прискорити запуск трансплантації в Україні (згідно з нинішнім законом з 2020 року трансплантація буде знову заблокована) та закличуть суспільство не відмовлятися від пожертви органів у разі раптової смерті.

25 людей з пересадженими органами встановили рекорд на Говерлі 1

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: