fbpx

2,8 га на 12 років в оренду і дозвіл на будівництво: міськрада підтримала мирову з Бородайком по ділянці біля озера

Суспільство 14:06, 25.02, 2020

Депутати Івано-Франківської міської ради підтримали проєкт рішення щодо мирової угоди з ТОВ «Гаразд».

Мова йде про конфліктну ділянку площею 4 га поблизу міського озера в Івано-Франківську. Після кількох років суперечок і судів підприємець Костянтин Бородайко та Івано-Франківська міська рада знайшли компроміс.

Пропозицію врегулювати спір мировою угодою міській раді запропонував ТОВ «Розважально-відпочинковий центр «Гаразд».

За мировою угодою Бородайко відмовляється від частини діляники – 1,18 га на користь міста. Там міський голова обіцяє облаштувати муніципальний парк. Ділянку передають у постійне користування КП «Центр розвитку міста та рекреації». Також підприємець відмовляється від претензій на 1,8 млн гривень, які міськрада за рішенням суду мала виплатити орендарю через перешкоджання в доступі до ділянки.

Натомість мерія віддає решту ділянки – 2,82 га – в оренду на 12 років ТОВ «Розважально-відпочинковий центр «Гаразд». І погоджується розробити та затвердити містобудівну документацію, що передбачає використання земельної ділянки за її цільовим призначенням.

“Досить непроста ситуація. Ми маємо 13 судів, 4 кримінальні провадження. Тому я вважаю, що частково ми вистояли. Вони не хотіли жодної сотки місту віддавати. На жаль, вся правоохоронна і судова система у таких випадках не стає на бік громади…” – сказав Руслан Марцінків.

«Сьогодні ми дійшли згоди, не такої, як би мені хотілося, але… Прошу підтримати цю угоду», – звернувся мер до депутатів.

Депутат Андріан Волгін назвав “мирову угоду” з Бородайком капітуляцією і здачею інтересів міста.

Віталій Мерінов сказав, що рішення не буде пітримувати, оскільки місто зробить інфраструктуру (парк) для забудовника. Депутат попросив міського голову звернутися до забудовника, щоб він облаштував той сквер за власний кошт.

В результаті 24 депутати підтримали рішення про мирову угоду.

Нагадаємо, у грудні 2019 року Господарський суд зобов’язав франківську міськраду повернути “Гаразду” майже 2 млн грн за ділянку біля озера.

Перед тим міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків разом із депутатами міськради та Муніципальною вартою встановили намет, щоб не допустити до ділянки працівників підприємства. А виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради прийняв рішення надати дозвіл Управлінню Івано-Франківської єпархії Української православної церкви Київського патріархату на будівництво каплички на земельній ділянці площею 4 га, а після того священники з мером і депутатами освятили на спірній ділянці перший хрест.

Лише найважливіші новини Івано-Франківська та області у Telegram 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: