fbpx

Буржуйки на олії: прикарпатські захисники придумали ноу-хау для бліндажів

Суспільство 12:50, 09.11, 2022

Що ближче до зими, то складніше військовим на фронті. Якщо влітку техніку та особовий склад можна було ховати в посадках, у  “зеленці”, то зараз доводиться продумувати кожну деталь. Зокрема, ворог не має бачити дим. Будь-який. Неважливо, чи з бліндажів, чи з польової кухні.

Буржуйки на олії: прикарпатські захисники придумали ноу-хау для бліндажів 1

“Враховуючи ворожі обстріли на нашому напрямку, обліт дронів, ми намагаємось заховати особовий склад, особливо в нічний час, щоб не «спалювати» позиції. З “зеленкою” було простіше, бо ми були менш вразливі”, – розповідає командир батальйону на ім’я Назар.

Буржуйки на олії: прикарпатські захисники придумали ноу-хау для бліндажів 2

У Назара позивний Ягуар, йому 44 роки, він родом з Івано-Франківщини – з Яремчі. З 2016 по 2019 роки воював, потім вийшов на пенсію, але з початком бойових дій повернувся до військової справи добровольцем. Каже, що іншого виходу не було, бо треба ставати на захист Батьківщини. Разом із ним служить нині і його син (вони боронять країну в різних бригадах і б’ють ворога на різних напрямках), розповідає Укрінформ.

“Немає жодної різниці, на якому напрямку боронити країну. Це наші вже шості позиції з початку війни. Україна – це наша територія. Відступати нікуди”, – каже він.

“Ми облаштували бліндажі масляними буржуйками. Це ноу-хау. Буржуйки на олії не дають диму, і ми не такі вразливі для дронів – вони нас не бачать. Такі буржуйки зараз у кожному бліндажі. Їх придумали наші друзі з Яремчанщини”, – розповідає комбат.

Буржуйки на олії: прикарпатські захисники придумали ноу-хау для бліндажів 3

Принцип роботи простий: в буржуйку заливається олія, запалюється, верхній шар згорає – бліндаж обігрівається. Буржуйки мають доволі малі розміри та працюють на олійній переробці.

Буржуйки на олії: прикарпатські захисники придумали ноу-хау для бліндажів 4

“Ми думали, що війна швидше закінчиться, тому готувались на літній період, але бачимо, що бойові дії продовжуються, тому зараз утеплюємо бліндажі, робимо їх невеликими – на 2-3 військових. Що менші бліндажі, то тепліші”, – пояснює комбат.

Буржуйки на олії: прикарпатські захисники придумали ноу-хау для бліндажів 5

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: