fbpx

COVID-19: у Косівському лабораторному центрі працюють бригади дезінфекторів

Суспільство 18:19, 14.08, 2020

Першим про результати проведених жителям Косівського і Верховинського районів тестів на COVID-19 дізнається Анатолій Узюмов — начальник Косівської міжрайонної філії ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Результати тестів надходять з обласного лабораторного центру МОЗу в міжрайонну філію. Лише після цього про них дізнаються директор КНП «Косівська ЦРЛ» і члени районного штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, про це на своїй сторінці у Facebook написала журналістка Аліса Мудрицька.

У Косівського лабораторного центру є кілька важливих завдань у боротьбі з епідемією коронавірусу: епідеміологічне розслідування, встановлення усіх осіб, з якими контактувала інфікована людина, проведення дезінфекції у локальних вогнищах.

Епідрозслідування нагадують слідчі дії. Тільки замість протоколів заповнюють спеціальні карти. Працівник філії лабораторного центру МОЗу розпитує недужого, коли і де він міг підхопити вірус, з ким контактував напередодні та після появи клінічних ознак захворювання. Головна мета – виявити ймовірне місце локалізації збудника хвороби, знезаразити його.

Для цього проводять дезінфекцію.

«У нас є лікар-дезінфекціоніст, маємо трьох епідеміологів, двох дезінфекторів. Формуємо бригаду і відправляємо її в епідемічне вогнище», – повідомив Анатолій Узюмов.

Запевнив, що Косівська філія лабораторного центру МОЗу має ефективні антисептики та парогенератори для знищення інфекції у помешканнях. Засоби для знезараження дає обласний лабораторний центр. Косівська районна рада виділила 50 тисяч гривень з бюджету на ці потреби. Вистачає і засобів індивідуального захисту для працівників лабораторного центру. Філія має транспорт і пальне в достатній кількості для таких виїздів на місця поширення інфекції.

COVID-19: у Косівському лабораторному центрі працюють бригади дезінфекторів 1
У вогнищах COVID-19

«Ми обов’язково повідомляємо прізвища хворих і усіх осіб, які тісно контактували з ними, медикам, що працюють за місцем проживання інфікованих. Сімейні лікарі та фельдшери мають цікавитися станом здоров’я цих осіб упродовж двох тижнів після контакту з інфікованим COVID-19, спостерігати, чи дотримуються вони вимог самоізоляції», – розповідає Анатолій Узюмов.

Анатолій Узюмов не перестає дивуватися безвідповідальності наших краян, які в умовах пандемії нехтують елементарними правилами індивідуального захисту, проводять багатолюдні родинні свята та масові заходи.

«Ну, я вже не знаю, про яку ще недугу нам так часто і докладно розповідали у ЗМІ, як про СOVID-19. Українська і світова статистика кількості інфікованих і загиблих говорять самі за себе. Якщо вже це скептиків не переконує, то хай підуть у Косівську лікарню, побачать, скільки там хворих, поспілкуються з ними особисто. Хай підуть у реанімацію і подивляться на стан пацієнтів з ускладненнями внаслідок коронавірусної інфекції. Не вірити можуть лише ті, кого хвороба не торкнулася особисто».

Завідуюча відділенням епідемічних досліджень Людмила Гавронська додає:

«Скажу вам навіть більше. Ми спілкувалися з людьми, які самі перехворіли на СOVID-19 (це показали результати тестів), тривалий час були заразними для інших, але вони впевнені, що коронавірусу в них не було. Справа в тому, що у деяких, передусім молодих, людей хвороба проходить без симптомів. Тому вони її не визнають. Змушені повірити у неї ті, хто потрапив у лікарню у важкому стані, не відчував запахів і смаку, страждав від нестерпного головного болю, лихоманки, ломоти у всьому тілі, задихався, пройшов тривалий і недешевий курс лікування. Дехто легковажить своїм здоров’ям, бо порівнює COVID-19 з грипом. Але чому не хочуть замислитися над тим, що звичний для нас грип має чітко виражений сезонний характер, триває з жовтня по травень, спричиняє значно меншу кількість смертей? Ніколи ще в наших лікарнях не було такої великої кількості хворих з важкими пневмоніями серед літа”.

Анатолій Узюмов підтвердив, що випадки захворювання працівників були і в медичних закладах (на 11 серпня захворіли 55 осіб), райвідділі поліції, районній і міській радах, управлінні праці та соціального захисту населення РДА, відділенні «Приватбанку» та інших. Тест підтвердив наявність коронавірусної інфекції також і у працівника Косівської міжрайонної філії обласного лабораторного центру МОЗу.

COVID-19: у Косівському лабораторному центрі працюють бригади дезінфекторів 2
Дезінфекція проводиться також і в храмах

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: