fbpx

Департамент архітектури зобов’язав Бойків розісклити колонаду "Дністра"

Суспільство 16:44, 11.07, 2023
НА ФОТО: Пів тисячі франківців вимагали від влади дій на захист архітектурної пам'ятки готелю "Дністер" 17 червня. Фото Юрія Рильчука

Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради 27 червня видав припис, яким зобов’язав власників готелю “Дністер” демонтувати вітражні конструкції колонади.

Про це стало відомо з відповіді на колективний запит до Управління культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації.

Департамент архітектури зобов’язав Бойків розісклити колонаду "Дністра" 1

Зазначається, що колонаду засклили без погодження науково-проєктної документації та письмового дозволу уповноваженого органу охорони культурної спадщини Івано-Франківської обласної військової адміністрації.

“Управлінню культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації не надавалася на погодження проєктна документація на будівельні роботи, а саме зміни зовнішнього вигляду через забудову колонади”, – йдеться у листі.

Також зазначається, що уповноваженим органом охорони культурної спадщини на території Івано-Франківська є Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради, в складі якого функціонує  відділ з питань охорони культурної спадщини.

“…Управління культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації вчергове звернулося до міського голови Івано-Франківська з вимогою вжити відповідних заходів”, – йдеться у листі.

Після цього Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради 27 червня видав припис, яким зобов’язав власника будівлі демонтувати вітражні конструкції колонади «Дністра».

Нагадаємо, 17 червня пів тисячі франківців вийшли на акцію “Сплав по “Дністру”, аби засудити знищення власниками унікальної пам’ятки архітектури й захоплення ними громадського простору під колонадою. Оскільки попередні звернення й скарги до місцевих органів влади на порушення законодавства про охорону історичної спадщини власниками “Дністра” результатів не дали, франківці закликали втрутитися Президента України Володимира Зеленського. 

Як писав КУРС, ремонт готелю «Дністер» розпочався у 2017 році. Під виглядом і замість реставрації підприємець Мирослав Бойко добудував до готелю два поверхи, змінивши силует пам’ятки, замінив автентичну черепицю на даху на бляху, змінив колір будинку, а замість відтворення автентичної вежі встановив нову, не схожу на первісну ані за формою, ані за розміром.

Бойко також зашив колонаду готелю склопакетамизахопивши в такий спосіб частину громадського простору вулиці.

Після цього сотні небайдужих франківців влаштували дві акції протесту біля будівлі, вимагаючи прибрати склопакети і повернути колонаді первісний вигляд. Під тиском громади в середині квітня 2021 року дружина Бойка, формальна власниця готелю “Дністер” Надія Лєвшаковапообіцяла, що вони приберуть склопакети і звільнять колонаду.

Проте недавно з колонади зняли риштування і франківці побачили, що Бойки свого слова не дотримали

КУРС писав, що у Мінкульті обіцяли провести нараду щодо будівельних робіт в івано-франківському готелі “Дністер” та залучити до обговорення експертів, представників професійних спілок і пам’яткоохоронних громадських організацій.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: