fbpx

"Я не розумію, чому громадськість апелює до міста", – Марцінків про невиконану обіцянку розісклити колонаду "Дністра"

Суспільство 12:54, 29.05, 2023
НА ФОТО: Закрита склопакетами колонада "Дністра". Фото Данила Яручика

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків запевнив, що неодноразово звертався до підприємця Мирослава Бойка з проханням розісклити колонаду готелю “Дністер” і не розуміє претензій громадськості до міської влади.

Про це Марцінків заявив сьогодні на брифінгу, коментуючи, чому Бойко не виконав обіцянки і не звільнив колонаду від склопакетів.

“Я не розумію, чому громадськість апелює саме до міста, якщо дозвільні документи дають зовсім інші люди, тобто обласна державна  адміністрація і Держархбудконтроль Києва, – сказав Марцінків. – Щодо розіскління я неодноразово звертався до пана Бойка. Але це є воля його виконати цю річ, яку він домовлявся з громадськими активістами. Тому я ще раз звертаюся до пана Бойка по можливості розісклити даний прохід для того, аби мешканці могли ним користуватися”.

У вимогах громадськості розісклити колонаду міський голова бачить політичні мотиви.

“І громадськості… більш активніше відстоювати права, а не займатися політикою”, – додав Марцінків.

Нагадаємо, небайдужих франківців обурила псевдореставрація унікальної пам’ятки архітектури. Ремонт готелю «Дністер» розпочався у 2017 році. Під виглядом реставрації франківський підприємець Мирослав Бойко добудував до готелю два поверхи, змінивши силует памятки, замінив автентичну черепицю на даху на бляху, змінив колір будинку, а замість відтворення автентичної вежі встановив нову, не схожу на первісну ані за формою, ані за розміром.

Бойко також закрив «на ремонт» колонаду готелю, захопивши в такий спосіб частину громадського простору вулиці. Доки сотні іванофранківців вимагають зберегти історичну колонаду готелю «Дністер» на вулиці Шевченка, Бойко зашив колони склопакетами.

Після цього сотні небайдужих франківців влаштували дві акції протесту біля будівлі, вимагаючи прибрати склопакети і повернути колонаді первісний вигляд. Під тиском громади в середині квітня 2021 року власниця готелю “Дністер” Надія Лєвшакова (дружина підприємця Мирослава Бойка) пообіцяла, що вони приберуть склопакети з колонади.

Минулого тижня з колонади зняли риштування і франківці побачили, що Бойки свого слова не дотримали. 

Як писав КУРС, чимало відомих українців підтримали вимоги франківської громадськості в конфлікті довкола пам’ятки архітектури готелю “Дністер”. Про необхідність дотримуватися пам’яткоохоронного законодавства, поважати й берегти спільну історичну спадщину нинішнім власникам “Дністра” нагадали письменник Юрій Андруховичакторка Ірма Вітовськаархітектор і урбаніст Юліан Чаплінський, письменник і перекладач Остап Українець, письменник Тарас Прохасько, архітектори Володимир Ідак і Володимир Гайдар, художник Ігор Роп’яник та інші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Марцінків нагородив горе-реставратора готелю “Дністер” Мирослава Бойка відзнакою “Міць і гордість міста”.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: