fbpx

"Провокує розбрат, ображає релігійні почуття": франківський депутат виступив із заявою проти ЛГБТ-фільму

Культура 14:40, 03.11, 2021

На сьогоднішній позачерговій сесії Івано-Франківської міської ради із заявою з приводу зйомок державним коштом фільму “Мій юний принц” виступив депутат, голова ГО “Християнський рух за життя” Ярослав Дубас.

Він пояснив, що до заяви його спонукало, зокрема, те, що Держкіно прийняло рішення профінасувати на 20 млн грн з державного бюджету “такий резонансний фільм”. Кіно Ярослав Дубас вважає провокативним і шкідливим.

“Як депутат міської ради, як член міжфракційного об’єднання “За духовність, моральність і християнський шлях розвитку Івано-Франківської територіальної громади”, я хочу відреагувати на цей фільм у формі заяви до компетентних органів, які би перевірили, наскільки цей фільм потрібний зараз нашій державі – в час ковіду і війни на Сході”, – виступив на сесії Дубас.

Депутат звернувся до Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій, депутатів ВРУ, депутатів місцевих рад та членів міжфракційних об’єднань “За духовність” всеукраїнського рівня.

“На 30-му році незалежності, на 7-му році російсько-української війни на Сході наші споконвічні цінності, такі як християнська віра і родина, на основі яких будується наше суспільство, хочуть публічно принизити та зганьбити, – виклав у зверненні Ярослав Дубас. – Державна інституція Держкіно, яка існує коштом платників податків, на 17-му конкурсному відборі вирішила профінансувати фільм “Мій юний принц”. Складається враження, що самі творці фільму в анотації до нього через постери підіграють Російській Федерації. Провокують суспільне збурення та розбрат в українському суспільстві. Турбує також те, що фінансування Держкіно не отримали фільми духовно-патріотичного виховання. Просимо вас проаналізувати сценарій фільму на присутність в ньому образ релігійних почуттів носіїв християнської віри, закликів до насилля, пропаганди аморального способу життя, інцесту. Просимо вас від себе звернутися до компетентних органів з вимогою оцінки даних бюджетних призначень”.

Нагадаємо, у серпні цього року Ярослав Дубас та його організація “Християнський рух за життя” добилися вилучення з прокату в Івано-Франківську фільму жахів “Демонік”, який, на думку активістів, ображає почуття віруючих. У жовтні цього року виявилося, що організація Дубаса боргує місту понад 13 тис грн за оренду комунального приміщення, яке винаймає всього за 950 грн на місяць.

"Провокує розбрат, ображає релігійні почуття": франківський депутат виступив із заявою проти ЛГБТ-фільму 1
Постери до фільму

Фільм “Мій юний принц” розповість про стосунки двох пар, його презентують як перше українське кіно на тему дорослішання і ЛГБТ. Загальний бюджет повнометражної стрічки – 25 млн грн. Держпідтримка – 20 мільйонів.

“Поль – 17-річний підліток з хворою психікою, що живе в шикарному маєтку, веде розгульний спосіб життя і проявляє нездорову прихильність до власної матері Софії, яка живе разом з ним. Незабаром в життя Поля і Софії вторгаються молодий хлопець Антуан і його батько Марк. У Поля зав’язуються стосунки з Антуаном, а у Софії в цей час з Марком. Але як би вдало все не складалося, поява Антуана і Марка веде всіх до трагедії”, – йдеться в описі кінопроєкту, який був поданий на пітчинг.

Продюсером ЛГБТ-історії буде Олексій Гладушевський (серіал “Перші ластівки”). Як пояснював він в інтерв’ю Yabl, це масштабне арткіно з по-справжньому шекспірівським сюжетом, сценарій до якого експерти вже охрестили “українським “Гамлетом”.

“У фільмі ми досліджуємо кілька важливих тем: любов, тиранія, смерть, одержимість, залежність, несвобода, ізоляція. Стрічка буде насичена візуальним естетством і, що не властиво українському кіно, еротичними сценами”, – сказав Гладушевський.

Продюсер трохи більше розповів про фільм. Так, 17-річний Поль страждає на агорафобію (страх відкритого простору). Разом з матір’ю Поль живе на гроші, виручені бабусею Норою від продажу витворів мистецтва. Антуан і його батько Марк стануть ключовими фігурами у справі про подвійне вбивство. 

Днями Олексій Гладушевський публічно оголосив вже затверджену команду проєкту. Серед виконавців головних ролей ви зможете побачити Петра Ниньовського, Вікторію Литвиненко, Евгенія Лісничого, Ксенію Жданову, Анастасію Пустовіт та інших. Режисером стрічки стане Хачатур Василян, нагороджений у 2018 році за фільм «Деталі» на Le Petit Cannes Film Festival. Художником-постановником – Дмитро Костюминський, сценограф і театральний режисер, відомий роботою з Владом Троїцьким.  

"Провокує розбрат, ображає релігійні почуття": франківський депутат виступив із заявою проти ЛГБТ-фільму 2
Петро Ниньовський та Вікторія Литвиненко на фінальних пробах

У перших постерах до фільму глядачі можуть впізнати естетичні омажі до робіт “П’єта”, фрагменту розпису Сікстинської капели Мікеланджело, сюрреалістичного “Поцілунку” Магрітта тощо.

"Провокує розбрат, ображає релігійні почуття": франківський депутат виступив із заявою проти ЛГБТ-фільму 3
Постер до фільму

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: