fbpx

Франківці, які захищають озеро від забудови, заклали Сквер воїнів Прикарпаття

Суспільство 18:30, 31.03, 2024

Сьогодні активна франківська громадськість, що виступила проти забудови останнього зеленого клаптика біля міського озера, оголосила про створення на ділянці Скверу воїнів Прикарпаття.

Приблизно дві сотні франківців прийшли засвідчити свою позицію проти будівництва біля тенісних кортів на озері нової церкви. Більшість із присутніх – молодь, переважно жінки, багато з них із малими дітьми. Акцію підтримали також військові з Франківська.

Дві сотні франківців вдруге вийшли на захист озера від забудови

Це вже друга така акція і, запевняють активісти, не остання. Минулого тижня, як писав КУРС, франківці виходили на “Пікнік за вільну відпочинкову зону”. Після того створили петицію до керівництва міста з вимогою скасувати будівництво на рекреаційній території, а церкві запропонувати іншу ділянку. Петиція протягом доби набрала учетверо більше голосів, ніж необхідно для її розгляду. Однак міський голова Руслан Марцінків публічно підтримав будівництво церкви біля озера.

акція на захист озера від будівництва церкви

Громадськість миритися з такою позицією міської влади не збирається. Сьогодні люди принесли з собою саджанці дерев, декоративних кущів, квітів, які придбали за власні кошти. На ділянці, яку міськрада віддала під будівництво церкви і де вже вирубали частину дерев, люди висадили квіти й молоді дерева, а частину огорожі демонтували.

франківці самі садили квіти і дерева біля міського озера

Військовослужбовець Андріан Волгін звернувся до учасників акції з пропозицією закласти на цій території сквер і назвати його на честь захисників з Прикарпаття:

“Ми цю ділянку будемо захищати… Чи можу я до вас звернутися, щоб назвати цей сквер [на честь] воїнів Прикарпаття? Ми бачимо, скільки поранених на Мазепи [в лікарні]… Щоб вони сюди приходили. Чи ви за?”

Люди підтримали його схвальними оплесками і вигуками.

На міському озері повалили частину огорожі, якою обгородили ділянку для будівництва церкви

Волгін також наголосив, що мешканці зовсім не проти будівництва храмів, але прагнуть зберегти чи не останню зелену ділянку біля міського озера від забудови – як рекреаційну. А церкві можна запропонувати альтернативну ділянку в іншому місці.

Люди прийшли з дітьми і самі садили квіти, щоб захистити зелену зону

“Нам болить за всі зруйновані пам’ятки архітектури, за всі забудовані двори, сквери, територію навколо озера і біля річок. Ми хочемо цим нашим сьогоднішнім зібранням показати, що ми свідома, розумна, відповідальна громада, яка більше не допустить, щоб нашим містом так нехтували й інтересів громади не дотримувалися”, – заявила ініціаторка акції Марія Козакевич.

Акція на захист міського озера в Івано-Франківську - Марія Козакевич і Мишко Адамчак
Марія Козакевич і Мишко Адамчак, доброволець батальйону “Госпітальєри”, учасник гурту “Кораллі”

Учасники акції сподіваються, що і міська влада, і архієпархія УГКЦ прислухаються до громадськості і знайдуть спосіб підтримати ініціативу зі створення Скверу воїнів Прикарпаття й зберегти ділянку від будівництва, а для нової церкви підберуть інше місце.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: