fbpx

Не проти церкви, а проти забудови: франківці вийшли на пікнік за вільну відпочинкову зону

Суспільство 14:59, 24.03, 2024
НА ФОТО: Плакати писали й малювали на місці - під час пікніку

Сьогодні франківці влаштували акцію біля міського озера – пікнік за вільну відпочинкову зону. На місці, де мають будувати нову церкву, зібралася майже сотня людей.

Майже сотня франківців вийшла на пікнік за вільну відпочинкову зону
Всі, хто сьогодні вийшов на акцію зі збереження зони відпочинку, організувалися за півтора дні

КУРС писав, що в Івано-Франківську біля міського озера почали будувати нову церкву. Ця інформація про будівництво викликала дискусію у мережі. Частина франківців обурюється, що біля озера немає нових зон відпочинку і вся територія забудовується. Частина підтримує будівництво церкви з “зеленим куточком”.

“Люди виступають не проти церкви, а проти забудови зеленої зони. Не важливо, якого призначення будівля, там не має бути жодної споруди – багатоповерхівки, пологового, торгового центру, культової споруди. Дерева, квіти, трава, місця для відпочинку – ось призначення цієї зони в генеральному плані міста і серцях франківчан”, – пояснила суть акції засновниця франківської ініціативи “ФранківськЯкийТребаБерегти” Марія Козакевич.

“Як громадянину цього міста, мені дуже шкода і прикро, що влада в особі міської ради, в особі мера, забули, що вони є владою не греко-католицької громади, не вірян греко-католицької церкви чи православної, а всіх містян. Те, що вони провели в 2021 році це рішення “пакетом” без громадських слухань, свідчинь про їхню як мінімум безвідповідальність”, – виступив один з учасників акції.

Франківці влаштували акцію біля міського озера – пікнік за вільну відпочинкову зону.
Учасники акції розпочали збір підписів за збереження зеленої зони і скасування будівництва.

Свою позицію з приводу будівництва церкви на зеленій зоні біля міського озера висловила депутатка міськради Мар’яна Вершиніна, яка теж вийшла на акцію. Вона нагадала, що утрималася під час голосування за рішення на сесії міськради.

“Мені сумно, що влада у місті нехтує нормами і чинним законодавством. Важливо, щоб люди мали де проводити час на природі, на відкритому просторі. Мали можливість займатись спортом, прийти з килимками на пікнік, посидіти з книжкою… Навколо міського озера практично не залишилося вільного простору. Я вважаю, що озеро і земля навколо нього має бути вільною та відкритою (без забудов). Закликаю церковників до діалогу з громадою”, – зазначила депутатка.

Франківці вийшли на пікнік проти забудови зеленої зони біля міського озера
Учасники пікніка зайняли місце для відпочинку містян

Попід парканом, який обгороджує будівельний майданчик, чоловіки та жінки з дітьми посадили квіти. “Садимо квіти, щоби натякнути мерії – може, нам щось зелене тут потрібне”, – коментували люди.

Учасники акції розпочали збір підписів за збереження зеленої зони і скасування будівництва. Мають намір ініціативною групою з цими підписами йти до мера Марцінківа.

Франківці вийшли на пікнік проти забудови зеленої зони в меджах міського озера
Мають намір ініціативною групою з цими підписами йти до мера Марцінківа

“Ми за конструктивний діалог, – наголошує учасник пікніка Олександр Раєнко. – Якщо від мерії, від церкви буде якась реакція, альтернатива, то будемо збиратися тут виключно на шашлики. Якщо реакції не буде ніякої, доведеться це (акції – ред.) робити регулярно. Можливо, робити їх більш масові. Можливо, ще когось залучати”.

Всі, хто сьогодні вийшов на акцію зі збереження зони відпочинку, організувалися за півтора дні. Майже всі дізналися про протестний пікнік із соцмереж.

Акція біля міського озера – пікнік за вільну відпочинкову зону.
Свої прохання учасники акції висловлювали безпосередньо

“Ми тут поруч живемо. І це була зелена зона. Ми розраховували, що тут буде парк, спортивні майданчики. Коли почали забудовувати тенсіними кортами, ми подумали: ну ок, спорт, для молоді. А коли прокинулися одного ранку і побачили будівельний паркан, ну то вибачте – це зелена зона міста, це рекреаційна зона. У нас, у містян, не запитували, що ми хочемо тут бачити”, – обруюється чоловік.

Частина франківців обурюється, що біля озера немає нових зон відпочинку і вся територія забудовується. Частина підтримує будівництво церкви з “зеленим куточком”.
Дискусії тривали і під час пікніка

Нагадаємо, в Івано-Франківській архієпархії УГКЦ після хвилі обурення в мережах пояснили потребу в будівництві нової церкви в зеленій зоні біля міського озера. Зазначається, що при парафії діятиме християнський садочок, а для активного дозвілля влітку передбачено облаштування дитячого майданчика довкола святині.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: