Міністерство розвитку територій та громад України опублікувало список переможців конкурсу проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів держбюджету, отриманих від Європейського Союзу. Серед 56 проєктів на загальну суму понад 535 млн грн, які будуть рекомендовані до фінансування у 2021 році, – франківський проєкт.
Проєкт «Створення комунікаційної єврорегіональної Платформи «ідеальних» міст для переорієнтації туризму в Івано-Франківській області» посів перше місце в рейтингу за програмою «Розвиток туризму».
Грантовий проєкт було підготовлено колективом комунального підприємства «Простір інноваційних креацій «Палац» спільно з управлінням економічного та інтеграційного розвитку міськвиконкому.
Загальна сума проєкту складає 17 мільйонів 969 тисяч 835 гривень. З них 5 мільйонів 570 тисяч 648 гривень – за умовами проєкту – має виділити місто Франківськ на співфінансування.
12 мільйонів 399 тисяч 186 гривень фінансуються коштом державного бюджету.
Під час реалізації проєкту буде проведено реставраційні роботи частини приміщень корпусу А для розміщення Конгрес-центру, як відкритого багатофункціонального простору та інтерактивного Музею «ідеальних» ренесансно-барокових міст. На території палацу Потоцьких буде встановлено макети «ідеальних міст» України та Європи. Серед інших численних заходів, буде започатковано проведення у відреставрованих приміщеннях щорічного Форуму «ідеальних» ренесансно-барокових міст та створено туристичні маршрути «ідеальними» містами України, повідомляє Палац Потоцьких.
КУРС писав, що на відновлення комплексу Палацу Потоцьких планують залучити понад 80 мільйонів
Це вже другий грантовий проєкт, який передбачає реконструкцію корпусів Палацу Потоцьких під музеї.
Що з грантовим “Музеєм зброї” у Палаці Потоцьких?
Раніше у франківському Палаці Потоцьких обіцяли створити віртуальний “Музей зброї”.
«Музей зброї» створюють за проєктом ROOTS Назад до наших спільних коренів, що впроваджується в рамках Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020 за співфінансування Європейського Союзу.
Грантовий проєкт виграло Управління інвестиційної політики Івано-Франківської міської ради.Головний партнер – муніципалітет міста Ботошані (Румунія). Загальна сума проєкту складає 938 560 євро, з яких сума для Івано-Франківська – 356 246 євро.
Під час реалізації проєкту мали бути проведені ремонтно-реставраційні роботи та роботи з інженерного забезпечення і облаштування “Музею зброї” в одному з приміщень корпусу Ж на території Палацу Потоцьких. Музей обіцяли інтерактивним, цифровим, наповненим спеціально розробленим програмним забезпеченням, засобами відтворення і сенсорними пристроями.
Станом на початок листопада, як інформувало управління архітектури та містобудування Франківська, розпочато організацію роботи з розроблення науково-проєктної документації згідно з реставраційним завданням.
Станом на даний час також деталізується напрацьована концепція «Музею зброї». З цією метою відбувалися зустрічі зі стейкхолдерами – представниками громади міста, яким не байдужа інтерпретація об’єктів культурної спадщини, історичних пам’яток міста та фахівцями в окремих, вузько спеціалізованих напрямках.
Перша зустріч із зацікавленими сторонами відбулася у конференц-залі Promprylad.renovation. В обговоренні концепції майбутнього музею взяли участь представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, представники Івано-Франківського краєзнавчого музею, IT-спеціалісти, експерти у сфері туризму, митці.
Щоб краще зрозуміти масштаби проєкту та територію його розташування, робоча група експертів, істориків, архітекторів та реставраторів, на чолі з керівником КП Палац Потоцьких «Простір Інноваційних Креацій «Палац» Володимир Гайдар ще двічі збиралася на території комплексу палацу Потоцьких. Учасники не лише мали можливість оглянути сам корпус Ж та ознайомитися зі вже напрацьованими пропозиціями, але й активно дискутували над місією, основними цілями заснування музею, деталями та складовими частинами концепції. Активно долучилися до обговорення учасники робочої групи – фахівці, що володіють сучасними тенденціями розвитку зброї – представники КРУК магазин зброї.
“Відповідно до проєкту безпосередні роботи в корпусі мали розпочатися ще в 2020 році, але в зв’язку з пандемією COVID-19 розпочнуться в наступному!” – повідомили в управлінні.