На територію золовідвалів Бурштинської ТЕС (холдинг ДТЕК) приїхав громадський активіст Василь Абрамів. На місце події він викликав представників Рогатинської районної санітарно-епідеміологічної станції.
Читайте також: Чи зможе дихати Бурштин?
За технологією золовідвали мають зволожувати. Про це, зокрема, говорилося під час громадських слухань про реконструкцію і нарощування золовідвалів, які провели у Галичі. КУРС писав, що мешканці села Бовшів, де планують після реконструкції додати ще два яруси золовідвалу, виступили категорично проти цього проєкту.
Зазначимо, за останні кілька місяців така ситуація повторюється вже вдруге. Попередня “пилова буря” була зафіксована 30 червня. Її намагалися приборкати галицькі рятувальники.
Читайте також: Бурштин: гроші зникають, залишаються попіл і дим
Василь Абрамів зазначає, що екоінспекцію Карпатського округу керівництво ДТЕК не допускає на позапланову перевірку Бурштинської ТЕС.
Фото – Галич давній і сучасний, Василь Абрамів.
У прес службі компанії ДТЕК вважають, що пилюка здіймалася з під’їзних шляхів, які зробив підрядник для виконання робіт по нарощуванню відвалу. Крім того, через шквальний вітер верхній прошарок пилу на дорозі не встигав накопичити вологу, хоча поливочний транспорт, як запевняють в омпанії, на місці працював. Задіяно як транспорт ТЕС, так і пожежні машини.
Наразі на золовідвалі №3 тривають будівельні роботи щодо нарощування ярусів. Під час та після завершення будівництва на золовідвалі буде працювати система пилоподавлення, обіцяють у ДТЕК.