fbpx

Івано-Франківськ посів друге місце у рейтингу доступності міст

Суспільство 07:27, 18.03, 2020

Івано-Франківськ на другому місці у рейтингу доступності міст України “Тостер” громадської організації Доступно.UA. Перше місце – у Вінниці.

Про це повідомив координатор проєкту Костянтин Ічко. За результатами дослідження в Urban Space 100 запланували зустріч, однак через картин подію скасували, йдеться у сюжеті Суспільне.Карпати.

Костянтин Ічко каже, що Івано-Франківськ здобув друге місце, бо в місті здебільшого дотримуються будівельних норм, зокрема таких, як кут нахилу та висота пандусу:

“В Івано-Франківську справді дуже хороша ситуація. У нас є методика, за якою ми перевіряємо місто. Її адаптували відповідно до державних будівельних норм. Це не просто сухі цифри, ми консультувалися з представниками маломобільних груп населення”.

Костянтин Ічко також розповів, що більшість аптек в Івано-Франківську є практично недоступними:

“За українським законодавством, жодна аптека не може отримати ліцензію, поки вона не стане доступною для всіх маломобільних груп населення. У Франківську ми перевірили найбільшу кількість аптек, це 70 аптек, і лише 14 з них виявилися доступними або частково доступними. Дуже часто аптеки виправдовуються тим, що ставлять кнопку виклику персоналу, але у державних будівельних нормах за кнопку нічого не сказано”.

Нагадаємо, у серпні 2019 року засновник громадської організації Доступно.UA Дмитро Щебетюк в межах проєкту Рейтинг доступності міст України “Тостер” перевірив Івано-Франківськ на доступність. Рейтинг кожного міста формували через перевірки державних закладів, об’єктів інфраструктури, закладів харчування, громадських вбиралень, культурних закладів, та публічних просторів.

Читайте також: “Прогресивне та відкрите місто”: Франківськ перевірили на доступність для людей з інвалідністю

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: