fbpx

"Прогресивне та відкрите місто": Франківськ перевірили на доступність для людей з інвалідністю

Суспільство 09:46, 30.08, 2019

Активісти проєкту "Доступно UA" складають рейтинг доступності міст України «Тостер». Івано-Франківськ протестували на відповідність новим державним будівельним нормам, які стосуються будівель, переходів та вулиць.

Активісти тестували Івано-Франківськ ще два тижні тому, а тепер поділилися своїми враженнями.

“Це єдиний в Україні рейтинг доступності міст. Наша команда повернулася з перевірки перших претендентів у межах проєкту. І ми готові поділитися враженнями. Отож зустрічайте – Івано-Франківськ! Тут ми були восени і маємо з чим порівняти. На жаль, все не так чудово, як нам здавалося. Та все ж є позитивні зміни”, – повідомляють у соцмережі.

Серед позитивних змін відзначають збільшення кількості зручного громадського транспорту. 

Вразили і кілька негативних моментів. Зокрема, щодо реконструйованої вулиці Військових ветеранів, яку реконструювали ще у травні: “По вулиці є «”візуальні” пониження. Натомість їх висота набагато вища за норму”.

Також невтішний висновок активістів щодо нових житлових комплексів на вул. Шевченка:

“Класна пішохідна вулиця. Саме на цій вулиці виросли два житлових комплекси – Royal Hall та Шевченко. ЖК Шевченко – класна будівля, багато “гарних” пандусів, проте жоден не є нормативним. Ба більше, небезпечні для користування маломобільними групами населення та будь-ким, в цілому. Royal Hall – будівництво ще триває, а вже видно, що будівля буде недоступною”, – зазначає команда “Доступно UA”.

Приємно вразили антипаркувальні кишені на деяких пішохідних переходах у середмісті:

“Круто! На деяких переходах зробили кишені, що звужують дорогу до двох смуг, щоб автівки не могли паркуватися на переходах. Така практика давно втілюється в Європі і класно, що вона дійшла до нас”.

Окрім того, відзначають доступність супермаркетів, деяких аптек та ресторанів, де є лише одна сходинка і які легко зробити безбар’єрними для всіх.

“Ми дуже любимо Івано-Франківськ. Це прогресивне та відкрите місто… Особливо на фоні багатьох інших українських міст. І сподіваємося, вони не зійдуть з цього шляху. А ми поки продовжуємо підрахунки по рейтингу. Вже скоро побачимо, як високо місто вистрибне з “Тостера”, – додають ініціатори тестування міст на доступність.

Довідково: 

Доступно.UA вже три роки поширює ідею доступності міського простору та повноцінне включення людей з інвалідністю у життя суспільства. Мета – показати, що люди, які пересуваються на інвалідному візку, можуть жити і насолоджуватись життям, гуляти містом, відвідувати різні заходи та заклади, як і ті, хто ходить на своїх двох. Засновниками Доступно.UA є журналістка Марго Гонтар і Дмитро Щебетюк, який пересувається у візку з 2011 року. 

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: