fbpx

Івано-Мафівськ: Марцінків не знає, хто з його дозволу поставив МАФи біля універмагу, але вияснить

Суспільство 00:23, 25.07, 2020

В Івано-Франківську на площі перед центральним універмагом «Прикарпаття» виросли два нових МАФи. Ці пластикові кіоски привезли вантажівкою у ніч з 23 на 24 липня.  

Несподівана поява чергових МАФів, які забирають залишки громадського простору у середмісті і перетворюють його на захаращене торговище, викликала у франківських фейсбук-групах шквал знущальних коментарів на адресу міської влади.

МАФи біля універмагу в Івано-Франківську
Фото Марії Козакевич

Першим висловився відомий актор театру і кіно Роман Луцький – він став свідком того, як привезли і встановили «буди».

“Щойно наше мальовниче, між двох Бистриць, місто, де ґазда на ґазді, де всьо файно і порєдно, розродилося двома МАФами або єк кажут БУДАми!
Поспілкувався з людьми, які їх ставили, не конфліктні, тактовні, цікавилися, що я за блогер, ну і вказували на окремі елементи буди, чекаючи мого захоплення сим ультрадізайном!
Я не перебільшую, вони переконані, що це – красиво і ну дуже красиво! Що ці набагато красивіші, ніж ота червона і ота…
Ну що ж… я бажаю файної торгівлі, фист виручки і… многая літа цим малим г. формам! А зараз я не про політичні рейтинги – я впевнений що… ай, яка різниця!
Всьо закінчую цей пост! І сподіваюся на запрошення з нагоди відкриття! І не треба мені коменти негативом за…ати! Бо більшості сподобаються, от бігмебоже більшості… бо більшість мудра, бо народ наш – мудрий! За тиждень можна буде щось купити! Так сказали!” – написав Роман Луцький.

Засновниця ініціативи «Франківськ який треба берегти» Марія Козакевич з гіркою іронією описала «атмосферу» площі:

«Ой така класна нова фотолокація біля універмагу! Всі сюди! Фотки виходять жизнєнні, правдиві – МАФи такі стільні, маладьожні, соврємєнні! Туристам точно сподобається – центр міста, ратушу навіть трохи видно! Їж черебурек, жир капає, колою запиваєш, два кроки відійшов – купив труси-ліфчики, ще трохи далі розсаду для городу і штучні вінки – на любий вкус! Окуляри, кепки, кава з Італії, золоті прикраси – поміняв тут ж в обміннику долари і гуляй! Клас! І купа бігбордів стоїть – так продумано, ваще – і тінь створюють, і аж шелестять коли реклама змінюється, навіть дерев не треба! Романтіка… Сів на лавочку – перед тобою чисто біла стіна МАФа, мінімалізм ж в тренді, очі відпочивають від кольорового різномаїття навколо! Все для людей! Місто для людей! І покупцям зручно, і бізнес розвивається! А ще кажуть, що влада інвестиції в місто не приваблює! Он аж дві нові точки відкрили за одну нічку! Правда, не знаю, чи вже встигли освятити… але не буду критикувати, треба на позитиві, ще встигнуть! Франківськ рулить!».

МАФи біля універмагу в Івано-Франківську
Фото Марії Козакевич

Архітектор Андрій Назаренко кількома штрихами описав деградацію міського простору:

«Цікаво, як так довго вижив ось цей зелений клаптик з травою. А фото просто жесть. Поле бруківки без жодного затінку, псевдоцентральноукраїнська архітектура нових корпусів ринку, нові МАФи і люди, які дивляться на їхні глухі задні фасади (гарне місце для оголошень). Купуй та смакуй!»

МАФ біля універмагу в Івано-Франківську
Фото Андрія Назаренка

Павло Івасишин присвятив «будам» коломийку:

Коло ЦУМу псєчі буди
Знову си вліпили.
Щоб якесь лайно собаче
Радо ми купили.

І таких крутих дизайнів,
Пів Станіславова…
Тут на місцю всьо рішают,
А не Петя й Вова….

Попри те, що критика начальства у мерії рішуче не вітається, начальник міського управління комунальної політики Мирослав Федорків з друзями-архітекторами зробив «огляд нової туристичної принади міста»:

Сьогодні разом з професійними архітекторами оглянули нову туристичну принаду нашого міста. (18+) (ДИВИТИСЬ ДО КІНЦЯ)

Опубліковано Мирославом Федорковим Пʼятниця, 24 липня 2020 р.

Більшість коментаторів у формулюваннях себе не стримували: дісталося і загадковим власникам пластикових буд, і міській владі. Люди «дякували» міському голові Руслану Марцінківу за чергову «ригалівку» і перетворення міста на «Івано-Мафівськ».

«Франик впевнено руйнують рагулі. А на руїнах будують рагулівку. І то не лише про ці будки», – написав підприємець і активіст Денис Квасов.

КУРС спробував з’ясувати, кому належать скандальні МАФи. Це виявилося непросто.

Дозвіл на розташування тимчасової споруди площею 24 кв. м по вул. Дністровській, 3 терміном на 1 рік міський виконавчий комітет дав 4 червня цього року. У рішенні не назвали суб’єкта господарювання, якому надається дозвіл. Зверніть увагу також, що в рішенні йдеться лише про один МАФ, а не два.

Члени виконкому, до яких звернувся КУРС, чомусь дуже неохоче спілкувалися про «буди». Керівники  управління архітектури, містобудування та дизайну взагалі не відповідали на дзвінки. Як пояснив співрозмовник КУРСу в управлінні, «їх не варто сьогодні чіпати, вони самі дуже злі на ці буди і коментувати не хочуть». Однак чотири різних джерела у мерії незалежно одне від одного таки назвали однакові прізвища реальних власників (номінальний може бути інший) – Абрам’як і Загурський.

Йдеться про депутата міської ради від «Свободи» Сергія Абрам’яка і депутата обласної ради від «Свободи» Олега Загурського, сина директорки міського департаменту культури Надії Загурської. Саме вони начебто проштовхували дозвіл на МАФ.  

Щоб спростувати чи підтвердити інформацію, ми звернулися безпосередньо до міського голови Руслана Марцінківа, який голосував за це рішення виконкому і підписав його. Щоп’ятниці Марцінків проводить онлайн трансляцію на своїй сторінці у фейсбуці: зачитує питання мешканців з коментарів і відповідає на них.

“Доброго дня, Руслане Романовичу! 4 червня ви видали дозвіл на МАФи біля універмагу рішенням виконкому. В чому їхня архітектурна вартість? Кому вони належать? Чи правда, що вони реально належать вашим колегам по партії Абрам’яку і Загурському? Останнього, кажуть очевидці, бачили сьогодні вночі, коли ці буди привезли на площу”, – звернулися ми до Марцінківа.  

Наше запитання стало єдиним, яке міський голова не зачитав уголос. Тут доцільно зацитувати відповідь Марцінківа дослівно.

“Ееееееееееее…. про… еееееееееее…  Це в оренді «Прикарпаття»… Виясняємо цю ситуацію…  Дозвола були дані на одне… ну, якби одне місце, а вони поставлені в зовсім іншому… Виясняємо. Про це доповім згодом, тому що маю вирішити ті чи інші питання”, – відповів Марцінків.

Наскільки взагалі можна щось зрозуміти з цього дивного набору слів, міський голова таки визнає проблему. Інформацію про Абрам’яка і Загурського Марцінків не заперечив і не підтвердив – просто уникнув прямої відповіді на запитання. Будемо сподіватися, що він таки вияснить чи пригадає, кому насправді належать скандальні МАФи.

Натомість наше запитання прокоментував сам Абрам’як. Депутат звинуватив КУРС  у нападах на «Свободу» нібито через близькі вибори. Дозволимо собі категорично не погодитися з депутатом: нас цікавлять не вибори, а власники потворних «буд» і мотиви, якими керувалися міський голова і «свободівська» більшість у міськвиконкомі, коли голосували за дозвіл. Громадськість міста має право це знати.

Нагадаємо, історія з цими МАФами – не єдиний скандал, пов’язаний з площею перед «Прикарпаттям». У 2016 році Руслан Марцінків і «свободівська» більшість виконкому видали дозвіл на літній майданчик «Чебуречної» за адресою Дністровська, 3. На момент голосування літник вже 3 місяці працював незаконно, але Марцінків наполіг на дозволі, бо отримав, за його словами, «особисте доручення від Тягнибока». На сьогодні ця площа безладно забита кіосками, наметами, літниками, а десятки дрібних торговців продають товар просто з бруківки.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: