fbpx

Казанцева звинуватила Халаменду в крадіжці 5 000 000 грн і фірми "Торговий сервіс"

Суспільство 13:37, 27.11, 2019

Представник мешканки Волноваського району Тамари Казанцевої, яка називає себе власницею центрального ринку, заявив, що Ігор Халаменда заволодів 5 000 000 гривень, які йому начебто заплатили за його фірму. Халаменда ж доводить, що нікому фірму не продавав і не планує продавати, а захищається від рейдерського захоплення. Ні самої Казанцевої, ні договору купівлі-продажу у Франківську ніхто не бачив.

НА ФОТО: Антон Довгий - заступник директора ТОВ "Торговий сервіс", призначений Тамарою Казанцевою

14 листопада правоохоронці розпочали кримінальне провадження за заявою Тетяни Казанцевої. Вона стверджує, що Ігор Халаменда у змові з реєстратором Шиловою шахрайським способом заволоділи ТОВ «Торговий сервіс». Справу розслідує прокуратура Дніпропетровської області.

Про це йдеться в ухвалі Жовтневого районного суду Дніпра, який розглядав клопотання Казанцевої про арешт майна ТОВ “Торговий сервіс”.

В обґрунтуванні клопотання про арешт майна наведено покази заступника директора ТОВ «Торговий сервіс», який призначений на посаду наказом директора від 24 жовтня. 

Під час досудового розслідування заступник розповів, що його знайома, Тамара Казанцева, 22 жовтня начебто уклала договір з Ігорем Халамендою про придбання корпоративних прав ТОВ «Торговий сервіс». Вартість угоди – 5 000 000 гривень.

29 жовтня і у всіх подальших публічних заявах Ігор Халаменда стверджував, що нікому не продавав ТОВ “Торговий сервіс”, а “нових власників” центрального продуктового ринку називав рейдерами.

За словами заступника директора, начебто були підписані відповідні документи про передачу корпоративних прав (договори купівлі-продажу, акти прийому-передачі частки, протоколи, статути).

Від імені Казанцевої на зустрічі з франківськими журналістами виступав Антон Довгий, який і представився заступником директора ТОВ «Торговий сервіс». Він розповідав, що до роботи приступив з 27 жовтня. На запитання, як нові власники купили ринок, Довгий заявляв, що не знає і “його це не цікавить”, бо “він найманий працівник”.

Також заступник директора сказав слідчим, що всі оригінали документів були передані Халаменді. Оскільки той нібито організовував юридичний процес продажу і мав знайомого реєстратора, який все мав належно оформити.

Після цього державний реєстратор Канізької сільської ради Наталія Шилова начебто вчинила реєстраційні дії щодо зміни власників, зміни юридичної адреси та призначення директором Олександра Туяхова.

Далі, як каже заступник, Казанцева дізналася про відкриття щодо неї кримінального провадження в Івано-Франківську за заявою Халаменди.

У  справі про захоплення ТОВ «Торговий сервіс» за заявою Ігоря Халаменди відкрито кримінальне провадження за трьома статтями: самоправство, підроблення документів та шахрайство.

За словами заступника директора, зареєстроване провадження є завідомо неправдивим та вводить в оману правоохоронців. Зробив це Халаменда, як вважає заступник, для приховування власного злочину.

Заявники звинувачують Халаменду у заволодінні 5 000 000 млн гривень і незаконному поверненні права власності на фірму.

За їхньою версією, реєстратор Шилова діяла в інтересах Халаменди і умисно допустила порушення, щоб Халаменда міг оскаржити ці дії у Мін’юсті та скасувати зміни у Реєстрі.

13 листопада Халаменда юридично повернув собі ТОВ «Торговий сервіс». Міністерство юстиції скасувало записи в Єдиному державному реєстрі, за якими директором фірми напередодні став Олександр Туяхов, а власницею Тамара Казанцева

Заявники вважають, що Халаменда шляхом обману заволодів 5 000 000 гривень та в результаті шахрайських дій з фактичної власності Казанцевої вивів корпоративні права на ТОВ «Торговий сервіс» на суму 18 000 000 гривень та майно фірми.

При цьому Казанцева вважає, що арешт, накладений Івано-Франківським міським судом, не може запобігти відчуженню майна, оскільки він був накладений без її виклику і може бути скасований без її відома. 

19 листопада слідчий суддя Жовтневого районного суду Дніпропетровська задовольнив клопотання прокурора та наклав арешт на майно ТОВ «Торговий сервіс”.

Арешт накладено начебто для того, щоб Ігор Халаменда не міг розпоряджатися чи продавати майно фірми. З цих самих мотивів раніше добився ухвали про арешт і сам Халаменда.

Передісторія

25 жовтня 2019 року представники ТОВ “Торговий сервіс” заявили про спробу рейдерського захоплення. Засновником з 24 жовтня замість Ігоря Халаменди стала Тамара Вікторівна Казанцева, а фірму перереєстрували у Дніпрі. Новим керівником ТОВ “Торговий сервіс” став Туяхов Олександр Леонідович. За даними реєстрів, Туяхов та Казанцева зареєстровані в Андріївці Волноваського району Донецької області.

Ігор Халаменда заявив, що відбулося силове захоплення фірми.

“Нові власники” ринку, втім, стверджували, що придбали компанію “Торговий сервіс” в Ігоря Халаменди і не розуміють претензій попереднього власника. 

Правоохоронці у справі про захоплення ТОВ «Торговий сервіс» відкрили кримінальне провадження за трьома статтями: самоправство, підроблення документів та шахрайство.

Івано-Франківський міський суд 28 жовтня арештував майно ТОВ «Торговий Сервіс», аби Казанцева не могла його перепродати, поки йде розслідування. 30 жовтня суд дозволив правоохоронцям вилучити документи, на підставі яких змінили власників франківського ринку.

Ігор Халаменда 13 листопада юридично повернув собі ТОВ «Торговий сервіс». Міністерство юстиції скасувало записи в Єдиному державному реєстрі, за якими директором фірми став Олександр Туяхов, а власницею Тамара Казанцева. Мін’юст також анулював доступ до реєстру реєстраторці Шиловій, яка переоформила фірму на Казанцеву.

16 листопада Ігор Халаменда намагався увійти в офіс своєї фірми. Однак офіс заблокували невідомі. Поліція не втручалася. Того дня конфлікт на центральному продуктовому ринку завершився тимчасовим компромісом, який запропонувала поліція. Коли Ігор Халаменда вже виходив з території ринку та збирався сісти у свою машину, його таки облили нечистотами.

18 листопада Ігор Халаменда заявив, що по-філософськи ставиться до цього нападу. “Гівно – це до грошей”, – прокоментував Халаменда. І пообіцяв, що захищатиме свої права виключно у правовому полі.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: