fbpx

Коломойський планує збудувати біля "Буковеля" ще два курорти

Економіка 17:48, 22.02, 2023

ТОВ “Буковель” збирається збудувати нові великі курорти в Івано-Франківській і Закарпатській областях та об’єднати їх з “Буковелем”, створивши мегакурорт в Карпатах.

Про це повідомляють екоактивісти з ініціативи Free Svydovets.

Наприкінці 2022 року ТОВ “Буковель” (належить групі олігарха Ігоря Коломойського) звернулося до двох сільрад – Поляницької (Івано-Франківська область) та Усть-Чорнянської (Закарпаття). Мета звернення – розпочати підготовку до будівництва ще двох курортів – “Бистриця” та “Турбат”.

Нагадаємо, у 2016 році власники “Буковеля” оголосили про намір збудувати великий курорт “Свидовець” (у Свидовецькому масиві Карпат). Планувалося, що “Свидовець” зможе приймати 28 тисяч гостей одночасно, працюватимуть 30 витягів, 230 км лижних трас, 60 готелів, 120 ресторанів та інша супутня інфраструктура включно з приватним аеродром.

Курорти “Турбат” і “Бистриця” – це ще 1400 гектарів, 25 000 людей одночасно, понад 200 км лижних трас, 28 підйомників. Усі три плановані курорти розміщуються поряд і будуть з’єднані з чинним зараз “Буковелем”.

“Тобто в підсумку планується курорт-монстр, розрахований на понад 65 тисяч людей одночасно! Для порівняня, це як побудувати посеред Карпат ціле місто розміром понад половину Ужгорода”, – застерігають екологи.

Коломойський збудує біля Буковель ще два курорти

У грудні 2022 року Поляницька сільрада на запит ТОВ “Буковель” про дозвіл на розробку детального плану території в селі Бистриця під будівництво курорту відповіла згодою. Виконкому сільради доручено внести відповідні зміни до генеральних планів Поляниці та Бистриці.

Позитивне рішення “Буковель” отримав і від Усть-Чорнянської сільради.

“Станом на зараз триває підготовка необхідних для будівництва документів. Уже цього року маємо шанс побачити початок будівельних робіт та початок катастрофи”, – попереджають екологи.

За розрахунками ініціативи Free Svydovets, внаслідок будівництва мегакурорту буде знищено чи пошкоджено як мінімум три тисячі гектарів диких карпатських лісів, лук та річок, а можливо, набагато більше. За наявними картами, забудова, лижні траси та підйомники пройдуть по заповідних територіях, оселищах численних червонокнижних рослин та тварин, унікальних гірських озерах Свидовця.

Мегакурорт споживатиме величезний обсяг води й, відповідно, скидатиме стоки в карпатські річки.

“Лише тільки курорт “Свидовець” – це майже 9 тисяч кубометрів використаної води кожен день і стільки же стічних вод. З двома курортами, анонсованими в 2022 році, вийде під 15 тисяч кубометрів щоденно. Для цього доведеться вкотре зґвалтувати низку карпатських річок (зокрема Чорну Тису), влаштовуючи там резервуари та водозабори. Враховуючи, що в 2022-му посуху відчували навіть мешканці високогір’я, а Буковель за багато років проблему стічних вод так і не вирішив, наслідки є очевидними. Це все звучить не так райдужно, як золоті гори, що їх обіцяє місцевим громадам Коломойський та його поплічники. Поки виглядає, що навіть керівництво України непублічно стоїть на боці олігархів і підтримує будівництво мегакурорту”, – наголошують екологи.

Раніше КУРС писав, що у Рахівському районі Закарпатської області збудують курорт “Свидовець”. Про таку домовленість із власниками курорту “Буковель” повідомляв ще у 2018 році тодішній голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль.

До того у травні 2017 року на Рахівщині затвердили детальний план території для розташування туристично-рекреаційного комплексу “Свидовець”. Туристично-рекреаційний комплекс “Свидовець” планували збудувати за 7 років.

Екоактивісти оскаржили дозволи на будівництво курорту в суді. Розгляд тривав три роки. Врешті у 2021 році Верховний Суд скасував рішення попередніх судів, які узаконювали будівництво курорту “Свидовець”, і повернув справу на повторний розгляд у Закарпатський окружний адміністративний суд.

Читайте головні новини Івано-Франківська і області у Google News

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: