fbpx

На Прикарпатті священник за допомогою 3D-друку створює частини до боєприпасів для ЗСУ

Суспільство 20:14, 17.10, 2024

На Прикарпатті священник УГКЦ із Коломийської громади Олександр Селезінка разом із однодумцями створив майстерню 3D-друку “Фабрика перемоги”, де виготовляють елементи до боєприпасів для військових, пише КУРС.

Як розповідає НТК, у майстерні щоденно та цілодобово працюють 10 принтерів, які друкують комплектуючі до боєприпасів.

“Така назва у нас гарна вийшла – “Фабрика перемоги”, бо ми надіємося усі і боремося за перемогу. І різні “смаколики” на фабриці виготовляються, чим хлопці потім годують наших ворогів і очищають нашу землю”, – каже священник.

За його словами, зараз найбільш потрібні 600-грамові скиди, комплектуючі до протипіхотних мін та спеціальні кришки до боєприпасів.

“Ми виготовляємо тільки те, що замовляють наші хлопці. Тобто вони нам дають всі зразки у комп’ютерному вигляді. Ми це адаптуємо до наших машинок, бо кожна має свої нюанси. Адаптуємо і ставимо на потік виробництво. Вони можуть вносити якісь корективи, якщо щось потрібно, але в принципі все працює прекрасно. В межах зони бойових дій таке виробництво неможливе, через те ми тут на місці маємо працювати”, – пояснює Олександр Селезінка.

Починала “Фабрика перемоги” свою роботу у січні з трьох принтерів, які придбали власними силами, а решта вже – придбані завдяки пожертвам. Деякі принтери працюють безперервно вже близько 220 – 230 днів. Отець Олександр старається так планувати, аби запускати їх ввечері. Коли він приходить вранці, робота вже завершується – і він запускає наступне завдання.

Зараз майстерня на постійній основі забезпечує потреби кількох підрозділів. Це 8 окремий гірсько-штурмовий батальйон “Едельвейсів” та 28 ОМБр. Щотижня до них їдуть нові посилки із надрукованими принтерами деталями.

Щоб майстерня могла працювати безперебійно, потрібен філомент – спеціальна нитка для 3-D-друку, одна бухта на 970 метрів якого для “Фабрики перемоги” обходиться у 900 гривень, оскільки вони завжди замовляють велику кількість.

“На тиждень у нас йде 12 – 15 таких бухт нитки філоменту”, – зазначає священнослужитель.
А в місяць на філомент для безперебійної роботи потрібно майже 70 тисяч гривень. Усе це – благодійні пожертви та власні сили.

“Ми, українці, жоден, ніякого плану, ніяких намірів, бажання когось вбивати, зокрема й наших північних сусідів, не мали – хай би жили спокійно у своєму болоті, але оскільки вони з мечем зайшли на нашу землю, ми зобов’язані нашу землю обороняти від загарбника. Кожен у свій спосіб у своїх можливостях”, – підкреслює отець Олександр.

Він відзначає, що усе те, що виробляє майстерня, допомагає у цьому захисті. “Чим швидше вони зустрінуться з Богом на прийомі, тим менше зла, вбивств, смерті, крові вони зможуть зробити у цьому світі, у цьому житті”, – додає священник.

Читайте: “Хочу дати поштовх іншим”: прикарпатський священник не соромиться протезів і підтримує воїнів.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: